آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100522
تاریخ انتشار :
دولت جدید تا پایان ماه جاری این عقب ماندگی را جبران می کند

دولت جدید تا پایان ماه جاری این عقب ماندگی را جبران می کند

معاون وزیر نفت با اشاره به ترک فعل 150 هزار میلیارد تومانی دولت گذشته در تامین قیر تهاتری گفت: دولت جدید تا پایان ماه جاری این عقب ماندگی را جبران می کند.

نورنیوزـگروه اقتصاد: جلیل سالاری گفت: موضوع قیر تقاتری یکی از مباحثی بود که ما سال 88 انجام دادیم، در آن سال اقدامات بزرگی در صنعت کشور اتفاق افتاد. نهضت بزرگی در کشور اتفاق افتاد.

او اشاره کرد: در سال گذشته 150 هزار میلیارد در قانون بودجه پیش‌بینی شده بود، ولی دولت قبل در این قضیه هیچ اقدامی انجام نداد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: با ورود دولت جدید، بلافاصله تلاش شد قبل از اینکه آیین نامه اجرایی ابلاغ شود، این 150 هزار میلیارد را اقدام کنیم که تا پایان ماه جاری اعتبار دارد و آنچه که برداشت شده از این 2 میلیون تن، حدود 1.2 میلیون تن مجموعه‌ها برداشت کرده‌اند.

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی افزود: در بحث قیر تقاتری، 190 هزار میلیاردی که امسال پیش‌بینی شده است. ما به نوعی کمکی که دولت و وزارت نفت کرد، قیر را به صورت مجانی در اختیار دستگاه‌های متولی قرار می‌دهد، از محل نفت خام خوراک پالایشگاه تهاتر می‌شود و مابه تفاوت آن تا قیمت پایه بورس با شرکت‌های پالایشی تسویه می‌شود.

او گفت: این اقدام کاملا اثرگذاری بود، امروز این نهضت بزرگ در صنعت قیرسازی اتفاق افتاده است.

سالاری در پایان تصریح کرد: امیدواریم آثار 1.1 تا 1.2 میلیون تنی که در سال گذشته اتفاق افتاده و در سال جاری هم 2.5 میلیون تن پیش‌بینی شده است را ببینیم.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.