آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100507
تاریخ انتشار :
افزایش شدید بیماران بستری کرونایی در 19 استان کشور

افزایش شدید بیماران بستری کرونایی در 19 استان کشور

تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در 28 استان کشور افزایش داشته و در هفته سوم تیرماه، تعداد موارد فوتی با تست مثبت کرونا، نسبت به هفته قبل 2 برابر شده است.

نورنیوز-گروه جامعه: با آغاز موج هفتم کرونا و افزایش شمار مبتلایان، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از 4 به 15 و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از 14 به 35 شهر افزایش یافت، همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی کاهش یافته است. اکنون 208 شهر در وضعیت زرد و 190 شهر در وضعیت آبی قرار دارند. تعداد بیماران بستری به‌طور روزافزونی در حال افزایش است. در حالی که در هفته دوم تیرماه، تنها 591 بیمار بستری در بیمارستان‌ها داشتیم؛ در هفته سوم تیرماه این آمار به 1471 نفر رسیده است که رشد 2.4برابری داشته است. 

روند هفتگی تعداد فوتی‌ها نیز صعودی شده و از 18 نفر در هفته دوم تیر به 40 نفر در هفته سوم تیرماه رسیده است که رشد دوبرابری دارد.

تعداد بیماران سرپایی شناسایی‌شده در کشور نیز نزدیک به 3 برابر شده است و از 3260 نفر در هفته دوم تیر، به 9394 نفر در هفته سوم تیرماه رسیده است. 

در هفته سوم تیرماه، تعداد بیماران بستری در 28 استان کشور افزایش داشته است که از این تعداد، 19 استان شاهد افزایش چشمگیر و بارز موارد بستری و 9 استان شاهد روند صعودی بیماران بستری بوده‌اند.

افزایش بارز موارد بستری با نمودار مشکی‌رنگ مشخص شده است. در پنج استان کشور شامل تهران، گیلان، البرز، بوشهر و کرمان تعداد بیماران فوت‌شده با تست مثبت کرونا، افزایش بارزی داشته است، تعداد موارد فوتی در سایر استان‌ها صفر، یک یا دو نفر بوده است.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.