آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100334
تاریخ انتشار :
محبوبیت بایدن در سراشیبی سقوط

محبوبیت بایدن در سراشیبی سقوط

در تازه‌ترین نظرسنجی ملی آمریکا، محبوبیت جو بایدن به پایین‌ترین حد خود (30 درصد) رسید.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: بر اساس این نظرسنجی که موسسه افکارسنجی "سیویکس" انجام داده، تنها کمتر از یک سوم شرکت‌کنندگان آمریکایی از عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا راضی هستند.

رایان گیردوسکی، مشاور حزب جمهوری‌خواه، دولت بایدن را به قایقی تشبیه کرده و در اشاره به مشکلات متعددی که وی با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفته است که ریاست جمهوری بایدن به دلیل هزار سوراخی که در این قایق ایجاد شده، در حال غرق شدن است.

نتیجه این نظرسنجی روز جمعه منتشر شد و نشان داد که بایدن در نگاه هر گروه سنی با هر میزان تحصیلات و از هر جنسیتی در حال غرق شدن است. هر یک از این گروه‌ها کمتر از ۴۰ درصد رضایت داشتند. جوان‌ترین گروه رای‌دهندگان در این نظرسنجی ۱۸ تا ۳۴ سال سن داشتند که درصد نارضایتی آن‌ها از جمله پایین‌ترین‌ آمارها به شمار می‌رفت.

تنها در دو ایالت از جمع ۵۰ ایالت آمریکا شامل هاوایی و ورمونت، شمار حامیان بایدن از مخالفانش بیشتر شد.

این در حالیست که نظرسنجی انجام شده نشان می‌دهد که دموکرات‌ها و سیاه‌پوستان همچنان از ریاست‌جمهوری جو بایدن حمایت می‌کنند، هر چند درصد این رضایت‌مندی بالا نیست.

براساس این نظرسنجی، فقط ۵۶ درصد آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار و ۶۴ درصد از دموکرات‌ها از جو بایدن راضی هستند.

از همه بدتر اینکه، رضایتمندی ۳۰ درصدی کلی از بایدن بسیار کمتر از ۳۹ درصدی است که "سیویکس" در نظرسنجی سال ۲۰۱۷ خود به عنوان پایین‌ترین میزان رضایتمندی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا ثبت کرد..

این نظرسنجی در پایان هفته‌ای مایوس‌کننده برای بایدن به دست آمد؛ جایی که رکود اقتصادی پررنگ‌تر شده، قیمت سوخت بالا باقی مانده، پدر و مادرها همچنان گرفتار تهیه شیر خشک نوزادانشان هستند و تیراندازی مرگبار به گروهی از شهروندان در روز استقلال آمریکا در روز ۴ ژوئیه همچنان بحث کنترل سلاح را داغ نگه داشته است.

دولت بایدن به علت ناتوانی در تامین واکسن‌های آبله میمون با انتقاد همه جانبه رو به روست و پس از هفته‌ها انتقاد تند دموکرات‌های چپگرا بابت واکنش سست او به تصمیم دادگاه عالی در زمینه سقط جنین، بایدن درصدد برآمد که فشار فزاینده حزب سیاسی خود را با امضای دستوری اجرایی برای کمک به زنانی که خواهان سقط جنین بودند، کاهش دهد.

موسسه "ریل کلییر" که نتیجه‌های چندین نظرسنجی را به طور همزمان ارزیابی می‌کند در این باره گزارش داد میزان رضایتمندی از جو بایدن به ۳۸ درصد رسیده است.


ایسنا
اخبار مرتبط
اکثر دموکرات‌ها، بایدن را برای 2024 نمی‌خواهند

اکثر دموکرات‌ها، بایدن را برای 2024 نمی‌خواهند

براساس یک نظرسنجی جدید، اکثر رأی‌دهندگان حزب دموکرات نمی‌خواهند که «جو بایدن» برای بار دوم در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شرکت کند.

سقوط محبوبیت دموکرات‌ها در چندقدمی انتخابات کنگره

سقوط محبوبیت دموکرات‌ها در چندقدمی انتخابات کنگره

با نگاهی به آخرین نظرسنجی‌های انجام شده «گالوپ»، «پیو»، «سی‌ان‌ان»، «رویترز»، «سی‌بی‌اس» و «فاکس نیوز» می‌توان به کاهش چشمگیر محبوبیت دموکرات‌ها در ...

سقوط اعتماد آمریکایی‌ها به هر سه قوه دولت فدرال
نتایج نظرسنجی جدید موسسه گالوپ نشان داد؛

سقوط اعتماد آمریکایی‌ها به هر سه قوه دولت فدرال

نتایج نظرسنجی جدید موسسه گالوپ حاکی از سقوط اعتماد آمریکایی‌ها به هر سه قوه فدرال در گرماگرم تلاش رهبران واشنگتن برای مقابله با انبوهی از چالش‌های ...

بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا ثبت‌نام کرد

بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا ثبت‌نام کرد

رسانه ها و منابع خبری اعلام کردند جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به صورت رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2024 در کمیسیون فدرال ...

سقوط آزاد بایدن در نظرسنجی‌؛ تورم صدای آمریکایی‌ها را درآورد

سقوط آزاد بایدن در نظرسنجی‌؛ تورم صدای آمریکایی‌ها را درآورد

نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می‌دهد که میزان محبوبیت جو بایدن در این کشور به 36 درصد سقوط کرده است.

65 درصد دموکرات‌ها مخالف انتخاب مجدد بایدن هستند

65 درصد دموکرات‌ها مخالف انتخاب مجدد بایدن هستند

بر اساس نتایج نظرسنجی کالج سیِنا، حدود دو سوم دموکرات‌های ایالات متحده نمی‌خواهند جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای انتخاب مجدد در سال 2024 نامزد شود.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی