آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100293
تاریخ انتشار :
کمالوندی: برداشت اورانیوم 20 درصد زیرنظر آژانس است

کمالوندی: برداشت اورانیوم 20 درصد زیرنظر آژانس است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: اقدام دیروز ایران در برداشت محصول 20 درصد از این زنجیره بخش فنی پایانی این اقدام اعلام شده قبلی بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌تر اطلاع رسانی کرده و اخیرا هم راستی آزمایی شده است.

نورنیوز -گروه سیاست: بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو‌ با خبرگزاری صدا وسیما، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر  افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم در ایران گفت: گازدهی به یک زنجیره جدید از ماشین‌های سانتریفیوژ IR6 حداقل دو هفته پیش به آژانس اطلاع داده شده بود و پیش‌تر آژانس در این خصوص اطلاع رسانی کرد که بلافاصله، رسانه‌های بین‌المللی نیز با هدف پیگیری اهداف خاص، آن را با بزرگنمایی منعکس کردند.

کمالوندی ادامه داد: اقدام دیروز ایران در برداشت محصول ۲۰ درصد از این زنجیره بخش فنی پایانی این اقدام اعلام شده قبلی بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌تر اطلاع رسانی کرده و اخیرا هم راستی آزمایی شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: این اقدام سازمان انرژی اتمی در اجرای تکالیف قانونی سازمان در راه اندازی و گازدهی هزار دستگاه (۶ زنجیره) از ماشین سانتریفیوژ IR6 صورت گرفته است.


صداوسیما
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.