آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100109
تاریخ انتشار :
دبیرکل اوپک: بازگشت نفت ایران به بازار بحران انرژی را کاهش می‌دهد

دبیرکل اوپک: بازگشت نفت ایران به بازار بحران انرژی را کاهش می‌دهد

محمد بارکیندو در کنفرانس انرژی در پایتخت نیجریه گفت: اگر نفت تولید شده توسط جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا به بازار بازگردد، ما می‌توانیم منابع را باز و ظرفیت را تقویت کنیم.

نورنیوز -گروه اقتصاد: محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک امروز گفت: صنعت نفت به علت سال‌ها کمبود سرمایه‌گذاری، «در محاصره» قرار گرفته و این امر سبب کمبود عرضه شده است. در صورتی که نفت ایران و ونزوئلا به بازار وارد شود، این کمبود عرضه را می‌توان کاهش داد. سال‌ها تحریم، عرضه نفت ایران و ونزوئلا را محدود کرده است.

دبیرکل اوپک در ادامه افزود: به‌علاوه، تحریم‌هایی که غرب علیه روسیه به عنوان عضوی از اوپک پلاس (گروه کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانش) اعمال کرده، نیز موجب کمیِ عرضه در بازار شده است.

او در کنفرانس انرژی در پایتخت نیجریه گفت: با این حال، اگر نفت تولید شده توسط جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا به بازار بازگردد، ما می‌توانیم منابع را باز و ظرفیت را تقویت کنیم.

بارکیندو تصریح کرد: فشار بر این صنعت به علت تلاش برخی از کشورها برای کنار گذاشتن سوخت های هیدروکربنی افزایش یافته است. درحالی که آنها تلاش می کنند تا از گرم شدن زمین جلوگیری کنند، تقاضا برای نفت حتی با وجود کاهش سرمایه‌گذاری و رشد قیمت ها، در حال افزایش است.

این مقام اوپک پیش بینی کرد، تقاضای اولیه برای نفت در سطح جهان تا سال ۲۰۴۵ افزایش یابد درحالی که ظرفیت پالایش کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، ۳.۳ درصد در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

او تصریح کرد: «صنعت ما در حال حاضر با در چندین جبهه چالش‌های بزرگی مواجه است.»

دبیرکل اوپک با اشاره به تحولات ژئوپلتیکی در اروپا، جایی که جنگ اوکراین، بسیاری از کشورها را در برابر افزایش قیمت انرژی آسیب پذیر کرده است، تاکید کرد: این موارد، پتانسیل سرمایه‌گذاری ما را در حال حاضر و (همچنین) در دراز مدت تهدید می‌کند. به صراحت بگویم دوستان عزیز صنعت نفت و گاز در محاصره است.

او توضیح داد: جنگ اوکراین، همه گیری کرونا که هنوز با ماست و فشارهای تورمی در سراسر جهان، به صورت وفانی کامل گرد هم آمده‌اند و به طور کلی، سبب ایجاد نوسان و عدم اطمینان قابل توجهی در بازار کالاهای اساسی، مهمتر از همه، در دنیای انرژی شده است.


رویترز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.