نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 58115 پنج‌شنبه 18 دی 1399 2:14
نورنیوز بررسی می کند:

چهره بدون رتوش لیبرال دموکراسی غرب

امشب همه دنیا پیکره عریان و واقعیت لیبرال دموکراسی غرب  را از پنجره رخدادهای به وقوع پیوسته در کنگره آمریکا دیدند و ادعاهای تبلیغاتی و شعارهای دموکراتیک غرب را با واقعیتهای غیر قابل کتمان آن مقایسه کردند.

نور نیوز- گروه بین الملل-انتخابات سوم دسامبر سال۲۰۲۰ در آمریکا و رخدادهای قبل و پس از آن در ابعاد سیاسی و اجتماعی بدون شک مقطعی بی سابقه در تاریخ سیاسی این کشور است.
اگرچه رسانه های غربی در تلاشند که وقایع پیش آمده در طول چند ماه گذشته در آمریکا را شرایطی نه چندان غیرمعمول و در چارچوب رقابتهای رایج میان احزاب سیاسی و طرفداران آنها جلوه دهند اما عمق و گستره این رخدادها که اقدامات بی سابقه ای را در ابعاد مختلف سیاسی،اجتماعی و امنیتی در این کشور رقم زد به روشنی از ماهیت پیچیده وسراسر تضاد و تناقض آن حکایت می کند.
برای کشوری که مدعی رهبری تفکر لیبرال دموکراسی در جهان است و طی سالها با بهره گیری از مجموعه ظرفیتهای سیاسی، نظامی، امنیتی، تبلیغاتی و رسانه ای خود در تلاش برای تبدیل کردن لیبرال دموکراسی به یک فرهنگ و رویه غالب در جهان است ایجاد این شرایط بهیچ وجه در چارچوب یک رخداد انتخاباتی قابل تفسیر و پذیرش نیست.
کنگره آمریکا به عنوان نماد تفکر لیبرال دموکراسی  غرب در حالی که با حضور نمایندگان مجلس و سناتورهای سنا سرگرم انجام یکی از مهمترین وظایف خود یعنی بررسی الکترالهای رییس جمهور منخب بوده است به یکباره  و در مقابل دیدگان میلیونها نفر از مردم جهان به میدان جنگ و درگیری مسلحانه و خونریزی مبدل می شود.
امشب همه دنیا پیکره عریان و واقعیت لیبرال دموکراسی غرب  را از نزدیک دیدند و ادعاهای تبلیغاتی و شعارهای دموکراتیک غرب را با واقعیتهای غیر قابل کتمان آن مقایسه کردند.
این رخدادها که جوهره آن ناشی از تضادهای اجتماعی در داخل جامعه ساخته شده از تفکر لیبرال دموکراسی است نشان دهنده رها شدن فنر متراکم فقر،فساد و تبعیض  در جامعه آمریکاست که اینک انرژی بسیار بالای آن رها شده و در معرض نگاه و قضاوت جهانی قرار گرفته است.
تفکر ترامپ و رفتار او  یک استثناء نیست بلکه چهره بدون رتوش لیبرال دموکراسی غرب است که آثار سیاسی و اجتماعی آن به صورت کم سابقه ای بروز و ظهور یافته است
در میانه معرکه ای که امشب خیابانهای واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا و چندین ایالت بزرگ دیکر این کشور  را درگیر خود نموده ،جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا در تلاشی نافرجام تلاش کرد که این افتضاح را رفع و رجوع کند .وی در سخنانی گفت: "اتفاقات امشب بازتاب دهنده واقعیت در آمریکا نیست‌ واین هرج و مرج توسط افراد معدودی افراطی رخ داده است
وی گفت:دنیا ما را می‌بینید و از این وضعیت غمگینم
این لحظه تاریکی برای ماست

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.