شناسه خبر : 58096 چهارشنبه 17 دی 1399 14:50

آخرین خبر از تست انسانی واکسن کوو ایران برکت

تزریق به دومین گروه از داوطلبان فاز یک مطالعات بالینی "واکسن کوو ایران برکت" شامل 4 نفر انجام شد و آنها تا یک هفته در هتل اقامت خواهند داشت. تزریق به گروه سوم داوطلبان شامل 7 نفر هم در صورت تائید کمیته اخلاق و سازمان غذا و دارو از هفته آینده آغاز می‌شود.

نورنیوز ـ گروه جامعه: مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تزریق به دومین گروه از داوطلبان فاز یک مطالعات بالینی "واکسن کوو ایران برکت" شامل ۴ نفر انجام شد و آنها تا یک هفته در هتل اقامت خواهند داشت. تزریق به گروه سوم داوطلبان شامل ۷ نفر هم در صورت تائید کمیته اخلاق و سازمان غذا و دارو از هفته آینده آغاز می‌شود.

او افزود: آزمایش خون ۳ داوطلب گروه اول هم انجام شد و محل هتل را ترک کردند و تا یک هفته در منزل خواهند ماند. این ۳ نفر بعد از یک هفته به محل هتل بازمی‌گردند تا دوز دوم را تزریق کنند.

به این ترتیب تاکنون از مجموع ۵۶ داوطلب فاز یک مطالعات بالینی این واکسن، ۷ نفر دوز اول را تزریق کرده‌اند. مطالعه دوسوکور است و از ۵۶ فرد داوطلب، ۴۸ نفر واکسن واقعی و ۸ نفر پلاسبو (دارونما) می‌گیرند و هیچکس از جمله تزریق‌کنندگان و داوطلبان اطلاع ندارند که واکسن می‌گیرند یا پلاسبو.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © ۲۰۱۹ www.‎NourNews.ir, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir