شناسه خبر : 53896 چهارشنبه 26 شهریور 1399 15:52

تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل سفارت ارمنستان در تهران

در این تجمع دانشجویان با سردادن شعارهایی مانند «ارمنستان حتما از بازگشایی سفارت در رژیم صهیونیستی پشیمان خواهد شد» و «بهای همکاری با اسرائیل بسیار سنگین خواهد بود»، مخالفت خود را با این اقدام دولت ارمنستان اعلام کردند.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: ظهر امروز چهارشنبه شماری از دانشجویان در اعتراض به بازگشایی سفارت ارمنستان در رژیم صهیونیستی مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و به این مسئله واکنش نشان دادند.

در این تجمع دانشجویان با سردادن شعارهایی مانند «ارمنستان حتما از بازگشایی سفارت در رژیم صهیونیستی پشیمان خواهد شد» و «بهای همکاری با اسرائیل بسیار سنگین خواهد بود»، مخالفت خود را با این اقدام دولت ارمنستان اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع در بیانیه‌ای ضمن حمایت از «آرمان فلسطین و حفظ امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران» اعلام کردند: 

باز شدن بیش از پیش پای رژیم صهیونیستی به این منطقه نه تنها هیچ کمکی به کاهش بحران‌های قفقاز نخواهد کرد، بلکه باعث تشدید رقابت‌های سوء شده و پیچیدگی مسائل از جمله بحران قره باغ را در پی خواهد داشت.

ما دانشجویان؛ به عنوان نمایندگان بیدار بیش از ۸۵ میلیون ایرانی امروز در اینجا و در مقابل سفارت ارمنستان اعلام می‌کنیم که ارمنستان باید در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و با فراخواندن سفیر خود، پایه‌گذار یک حرکت ناپسند در تبادل سفیر با رژیم منحوس صهیونیستی نباشد و باعث تقویت این شجره خبیثه در قلب جهان اسلام نگردد که در غیر این صورت، خود شریک جرم و شریک گناه آن خواهد بود. اگر جز این کرده و پای این جانیان را به سرزمین خود باز کند، باید منتظر فتنه انگیزی‌های شوم شب و روز آنها باشد که یکی از هزاران فتنه اختلال در روابط دوستانه و صلح آمیز با ایران است.

در پایان تأکید می‌نماییم سیاست منطقی و اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم اشغالگر صهیونیستی به‌عنوان مهم‌ترین دشمن جهان اسلام تغییرناپذیر بوده و هرگونه زمینه‌سازی برای افزایش حضور و نفوذ این رژیم در همسایگی ایران، اقدامی خصمانه و ضد ایرانی ارزیابی شده و در تصمیم‌گیری‌های اساسی کشور در حوزه سیاست خارجی تأثیرگذار خواهد بود.

لازم به ذکر است این تصمیم دولت ارمنستان پس از سفر مشاور امنیت ملی وقت آمریکا در پاییز ۲۰۱۸ به ایروان و ترغیب ارامنه به همراهی بیش از پیش با صهیونیست‌ها اتخاذ و در اواخر سال ۲۰۱۹ منجر به بازگشایی رسمی سفارت گردید.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © ۲۰۱۹ www.‎NourNews.ir, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir