شناسه خبر : 50450 یکشنبه 4 خرداد 1399 9:44
اختصاصی نورنیوز؛

نفتکش‌های ایرانی «سوخت ایستادگی» در برابر تحریم‌های آمریکا رابه ونزوئلا بردند

داده‌های ردگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد که نفتکش «فورچون» که با پرچم ایران حرکت می‌کند وارد آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شده است.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: داده‌های ردگیری کشتی‌ها که شرکت «رفینیتو ایکان» جمع آوری کرده، نشان می‌دهد که نفتکش «فورچون» که با پرچم ایران حرکت می‌کند ساعت و هفت و نیم عصر به وقت محلی وارد آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شد.

تلویزیون دولتی ونزوئلا هم تصاویری از ناو نیروی دریایی و جنگنده‌های ونزوئلا برای استقبال از نفتکش «فورچون» پخش کرده است.

با ورود اولین نفتکش ایران به آبهای انحصاری اقتصادی ونزوئلا روحیه جوانان این کشور برای ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا افزایش یافته به گونه ای که هشتگ #GraciasIran (تشکر ایران) ترند اول توییتر ونزوئلا است.

همچنین هشتگ #23May (روز ورود نفتکش ها) ترند دوم شده است.

یک مقام آمریکایی حدود یک هفته قبل اعلام کرده بود که این کشور حتما در قبال ارسال محموله‌های فرآورده نفتی از سوی ایران به ونزوئلا اقدام خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز رسما اعلام کرد که در قبال هرگونه اقدام آمریکا و ایجاد مزاحمت برای نفتکش‌های ایرانی دست به اقدام متقابل خواهد زد.

گزارش‌های دریافتی حاکی است در حالی که ناوهای جنگی و هواپیماهای نظامی آمریکا در منطقه کاراییب شناورهای نفتکش ایران را تعقیب مینمودند لیکن هیچگونه مزاحمتی برای حرکت آنها به سمت ونزوئلا ایجاد نکردند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © ۲۰۱۹ www.‎NourNews.ir, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir