شناسه خبر : 42833 دوشنبه 28 بهمن 1398 11:13

درخواست دبیرکل سازمان ملل برای حمایت از کشورهای میزبان مهاجرین

دبیرکل سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواست کشورهای میزبان مهاجرین را حمایت کنند.

 «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد که برای شرکت در نشست بین‌المللی در مورد مهاجرین افغانستان به پاکستان سفر کرده از جامعه جهانی خواست کشورهای میزبان مهاجرین را حمایت کنند.

گوترش در نخستین روز این سفر با گروهی از مهاجرین افغانستانی دیدار و پس از این دیدار در توئیتر خود نوشت: نسل پناهندگان افغان داستان‌های عمیقی از  حرکت‌، امید و آرزوهای شان را با جهان سهیم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پاکستان ۴۰ سال میزبان مهاجرین افغان بوده، تاکید کرد: من از جهانیان می‌خواهم از کشورهای میزبان حمایت کنند.

پاکستان با همکاری کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان، کنفرانس دو روزه بین‎المللی را در مورد وضعیت پناهجویان افغانستان میزبانی می‌کند.

این کنفرانس به مناسبت ۴۰ سالگی حضور مهاجرین افغان در پاکستان در شهر اسلام آباد، پایتخت پاکستان برگزار شده و در آن مقام‌های ۲۰ کشور و نمایندگان سازمان‌های جهانی نیز حضور دارند.

بر اساس آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت، در حال حاضر ۲.۴ میلیون مهاجر افغانستانی در پاکستان به سر می‌برند که ۱.۳ میلیون‌ آن‌ها به گونۀ قانونی به سر برده و ۱.۱ میلیون دیگر بدون اسناد اقامت دارند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © ۲۰۱۹ www.‎NourNews.ir, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir