شناسه خبر : 41854 سه‌شنبه 15 بهمن 1398 16:20

ژاپن کشتی کروز را در بندر یوکوهاما قرنطینه کرد

مقامات ژاپنی بیش از 3700 مسافر و خدمه کشتی مسافرتی کروز در بندر یوکوهاما در نزدیکی توکیو را قرنطینه کردند. ژاپن کشتی کروز را در بندر یوکوهاما قرنطینه کرد تین نیوز مقامات ژاپنی بیش از 3700 مسافر و خدمه کشتی مسافرتی کروز در بندر یوکوهاما در نزدیکی توکیو را قرنطینه کردند.

به گزارش نورنیوز- تصاویر و فیلم‌های ارسال‌شده از این کشتی، کارمندان بهداشتی را در لباس‌های پلاستیکی و با کلاه‌سفید و ماسک‌های صورت نشان می‌دهد.از افراد نیز خواسته‌شده که در اتاق‌های خود بمانند و منتظر باشند. به عقیده مقامات، این قرنطینه ممکن است مدتی طول بکشد، اما اقدامی ضروری در پیشگیری از همه‌گیری این ویروس خواهد بود. وزیر بهداشت ژاپن به خبرنگاران گفت: ژاپن در حال ارتقاء دامنه غربالگری خود برای شناسایی افراد به ویروس کرونا است و علت آن نیز عدم شناسایی دقیق افراد حامل این ویروس با ابزارهای فعلی است. احزاب مخالف و برخی کارشناسان از دولت ژاپن انتقاد کردند که خیلی آهسته به خطرات ناشی از انتشار ویروس در چین و دیگر مکان‌های جهان واکنش نشان می‌دهد.

بر اساس آمار منتشرشده بخش گردشگری ژاپن، چینی‌ها 30 درصد از کل تعداد گردشگران به ژاپن را تشکیل می‌دهند و این تعداد در سال گذشته نزدیک به 40 درصد اعلام شده است. ژاپن 20 مورد ابتلا به این ویروس را تایید کرده است که 17 نفر آنان در ووهان، مرکز همه‌گیری بودند. ژاپن روز شنبه، از ورود افرادی که 14 روز قبل در استان هوبی بودند و همچنین افراد با گذرنامه‌های صادرشده از این مکان خودداری کرد. دبیر کابینه ژاپن اظهار کرد: در تاریخ 3 فوریه ، نیز از ورود 8 خارجی به ژاپن خودداری شد.

هیروشی نیشیورا، استاد دانشگاه هوکایدو ژاپن، متخصص در مدل‌سازی رایانه‌ای بیماری‌های عفونی گفت: "کنترل ویروس فقط با جدا کردن موارد ابتلا به دلیل سرعت‌بالای انتقال بدون علامت، کار سختی خواهد بود." وی در ادامه افزود: سیاست مداوم دولت ژاپن مهار کردن این بیماری است. البته، با توجه به اینکه این بیماری همه‌گیر در سایر شهرها نیز در حال رشد است، غربالگری یا ممنوعیت ورود افراد از ووهان کارایی بسیار محدودی دارد. برخی کشورها ازجمله ایالات‌متحده و استرالیا ورود همه اتباع خارجی که از چین سفر می‌کنند را ممنوع کردند.

وی معتقد است محدودیت‌های فعلی ژاپن در ورود افراد برای پیشگیری از همه‌گیری این ویروس مناسب است. این کشتی مسافرتی بریتانیایی-آمریکاییCarnival Corp ، تایید کرد که حرکت این کشتی حدود 24 ساعت به تاخیر افتاده است تا مقامات بتوانند سلامت همه 2666 مهمان و 1045 خدمه در این کشتی را بررسی کنند. وی گفت: "هنگامی‌که سلامت همه افراد بررسی شد، پس‌ازآن مقامات در مورد اجازه خروج مسافران، تصمیم خواهند گرفت".

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © ۲۰۱۹ www.‎NourNews.ir, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir