نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 126464 سه‌شنبه 27 دی 1401 17:22

جشنواره تئاتر فجر میزبان کدام کشورها است

بر اساس جدولی که در نشست خبری امروز در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، اسامی نمایش‌های بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره مشخص شدند.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: بر اساس جدولی که در نشست خبری امروز در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، اسامی نمایش‌های بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به شرح زیر است:  

«کمدی الهی» به نویسندگی و کارگردانی حافظ خلیله از کشور تونس که در تالار وحدت روی صحنه می‌رود و «لیزای بیچاره» از کشور روسیه نیز در همین تالار اجرا دارد.

«طلقه‌الرحمه» به نویسندگی و کارگردانی محمد مویه از عراق در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت. عراق در این دوره از جشنواره نمایش دیگری با نام «امل» نوشته و کار جواد اسدی دارد.

«هملت» به کارگردانی آرا پرناجا کپلی از کشور ارمنستان در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود. «بی‌وطن» به کارگردانی پولونینی از کشور برزیل نیز در همین تالار روی صحنه می‌رود.

«شنل» نوشته گوگول و کار یوسف گاوز از کشور روسیه در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا خواهد شد. «لومیر» به نویسندگی و کارگردانی تکسما مونوز از کشور اسپانیا دیگر نمایش بخش بین‌الملل است که در این تالار  روی صحنه می‌رود.

«قطار ناقوره» به نویسندگی و کارگردانی ایاد الریمونی از اردن نیز یکی دیگر از اجراهای بخش بین‌الملل است.

«مدق‌الحنا» نوشته و کار یوسف البلوشی از عمان، دیگر نمایش خارجی جشنواره است که در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.