نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 125264 شنبه 24 دی 1401 18:20

ورود دولت برای ارائه خدمت در بخش ناباروری

معاون بهداشت وزارت بهداشت در حاشیه قرارگاه جوانی جمعیت گفت: در تلاشیم که در بخش‌های دولتی با پرداخت‌های منظم‌تر در بخش ناباروری خدمات را افزایش دهیم.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز قرارگاه جوانی جمعیت اظهار داشت: یکی از قرارگاه‌های بسیار مهمی که در سطح وزارت بهداشت تشکیل می‌شود، قرارگاه جوانی جمعیت است که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وزارت بهداشت، نمایندگان مجلس و حوزه ریاست جمهوری حضور دارند. 

او با اینکه تاکنون ۷۵ درصد مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت عملیاتی شده است، گفت: در این جلسه مصوباتی در خصوص فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی، افزایش درمان ناباروری و تأمین پوشش درمان ناباروری منعقد شد. 

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: جلسه امروز که با حضور روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان و مازندران گزارشی از اقدامات خود را ارائه کردند. 

فرشیدی خبر داد که مقرر شده جلسات قرارگاه جوانی جمعیت در استان‌ها با حضور روسای دانشگاه‌ها و استانداران با تاکید بر میزان فعالیت و رشد جمعیت اقدامات صورت گرفته و تقویت آن از لحاظ فنی و لجستیک برگزار شود. 

 او با تشریح جزئیات مصوبه امروز نشست قرارگاه جوانی جمعیت، تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که اقدامات صورت گرفته از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود و اساس هم بر مبنای امکانات و برنامه‌های متنوع و دستور عمل قانون جوانی جمعیت، بر فرهنگ‌سازی گذاشته شود. 

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر آموزش کادر ارائه خدمت بهداشت و درمان در بحث انتقال قانون به جامعه و برنامه‌ریزی در جهت افزایش فرزند آوری و ناباروری و شناسایی زوج‌های نابارور تاکید کرد. 

فرشیدی با اعلام این خبر که تعهدات بیمه‌ای برای درمان ناباروری افزایش یافته است، افزود: اکنون تا ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری زوجین را بیمه تقبل می‌کند. هزینه‌ها در این حوزه‌ها بسیار بالا است و بیمه سلامت و دیگر بیمه‌ها به جد وارد کار شده است. 

 او خاطرنشان کرد: در تلاشیم که در بخش‌های دولتی با پرداخت‌های منظم‌تر در بخش ناباروری خدمات را افزایش دهیم.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.