نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 123003 دوشنبه 19 دی 1401 18:36
با اعلام خاندوزی؛

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ممتاز آغاز شد

وزیر اقتصاد خطاب به مدیران شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری گفت: ظرف یک هفته آینده، دو پروژه ممتاز خود را به همراه سرمایه مورد نیاز و زمان رسیدن به بهره‌برداری، به طور مکتوب به دبیرخانه موقتی که به همین منظور در وزارت اقتصاد تشکیل خواهد شد ارائه کنند.

نورنیوز - گروه اقتصاد: سید احسان خاندوزی در جلسه با مدیران تعدادی از شرکت‌های بزرگ صنعتی و سرمایه‌گذاری کشور، از آنان خواست تا با اعلام پروژه‌های ممتاز خود به این وزارتخانه، از همکاری و حمایت همه‌جانبه وزارت اقتصاد در مسیر تأمین مالی پروژه‌ها از طریق شبکه بانکی و بازار سرمایه بهره‌مند شوند.

او در این جلسه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، با اشاره به نرخ پایین سرمایه‌گذاری در کشور و سرگردانی نقدینگی در بازارهای غیر مولد، این اقدام وزارت اقتصاد را جزئی از پروژه هدایت نقدینگی به سمت بخش تولید و هدف‌گذاری دولت برای کاهش تورم عنوان کرد که معاون اول رئیس‌جمهور با توجه به شأن و وظایف وزارت اقتصاد در خصوص تأمین مالی، به این وزارتخانه محول کرده است.

خاندوزی گفت: در این قالب، شرکت‌های بزرگ می‌توانند برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود را که یا از قبل شروع کرده و با مشکل تأمین مالی مواجه شده‌اند و یا به دلیل تنگنای مالی، هنوز آن را شروع نکرده‌اند، به این وزارتخانه اعلام کنند.

او خطاب به مدیران شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری حاضر در جلسه، از آنان خواست ظرف یک هفته آینده، دو پروژه ممتاز خود را به همراه سرمایه مورد نیاز و زمان رسیدن به بهره‌برداری، به طور مکتوب به دبیرخانه موقتی که به همین منظور در وزارت اقتصاد تشکیل خواهد شد ارائه کنند.

خاندوزی گفت: این وظیفه همکاران ما است که همت کرده و با به‌کارگیری سازوکار لازم، مراحلی را که پیش‌تر موجب می‌شد شما برای اموری چون کسب مجوز، تأمین مالی و ... ماه‌ها دوندگی کنید، را ظرف چند روز فراهم کنند.

وزیر اقتصاد تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم از بهمن‌ماه، پروسه تأمین مالی حداقل یک پروژه از هر شرکت را که ممتازتر از بقیه است، از طریق شبکه بانکی، بازار سرمایه و سایر شیوه‌ها را شروع کنیم.

وی اولویت‌های وزارت اقتصاد برای حمایت را، طرح‌های زودبازده و ارزآور شرکت‌ها عنوان کرد که نرخ بازگشت سرمایه آنها بالا بوده و نیز مصرف انرژی کمتری داشته باشند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.