نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 118641 سه‌شنبه 1 آذر 1401 22:6
نورنیوز بررسی کرد؛

در نشست کارشناسان نظامی ایران و اوکراین چه گذشت؟

با پیگیری مستمر جمهوری اسلامی ایران اخیرا جلسه کارشناسی میان دو کشور برگزار شد لیکن طرف اوکراینی هیچ‌گونه سند قابل دفاعی برای اثبات ادعاهای مطرح شده به همراه نداشت.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: «اولِگ نیکولِنکو» سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در گفتگو با سی‌ان‌ان از برگزاری جلسه کارشناسان نظامی ایران و اوکراین در خصوص ادعای مطرح شده از سوی کی‌یف پیرامون استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران خبر داده است.

او بدون اشاره به جزییات این جلسه گفته است: «طرف اوکراینی به اقدامات سخت‌گیرانه خود به منظور جلوگیری از استفاده روسیه از سلاح‌های ایرانی در جنگ علیه اوکراین ادامه خواهد داد.»

به دنبال ادعای کی‌یف در خصوص استفاده روسیه از پهپادهای ایران در درگیری‌های اوکراین، ایران درخواست نشست کارشناسی مشترک با مقامات اوکراین را مطرح کرد تا این ادعاها با ارائه مدارک مستند بررسی شود.

چند هفته قبل و با وجود موافقت دو کشور برای برگزاری نشست کارشناسی در لهستان، طرف اوکراینی ساعتی قبل از برگزاری جلسه اعلام کرد که در نشست شرکت نخواهد کرد!

با پیگیری مستمر جمهوری اسلامی ایران اخیرا جلسه کارشناسی میان دو کشور برگزار شد لیکن طرف اوکراینی هیچ‌گونه سند قابل دفاعی برای اثبات ادعاهای مطرح شده به همراه نداشت.

با توافق دو کشور مقرر شد که طرف اوکراینی در جلسه مشترک آتی مستندات خود را در خصوص ادعای مطرح شده، برای بررسی کارشناسی جمع‌آوری و ارائه کند.

مقامات آمریکایی و اوکراینی پیشتر نیز بدون ارائه هیچ‌گونه مدرکی گفته بودند که روسیه در جنگ علیه اوکراین از صدها پهپادی که از ایران دریافت کرده استفاده می‌کند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.