نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 111364 جمعه 29 مهر 1401 19:39
بخش سوم؛

آنچه شما به نورنیوز درباره رخدادهای اخیر کشور گفتید

نورنیوز با انتشار فراخوانی عمومی از مخاطبین درخواست کرد تا برای فراهم شدن زمینه گفتگو پیرامون شکل‌گیری رخدادهای اخیر در کشور و روش‌های جلوگیری از حوادث مشابه نظرات خود را در میان بگذارند، این نظرات از امروز برای آگاهی سایر مخاطبین به تدریج منتشر می‌شود.

نورنیوز - تریبون شما: اوایل هفته جاری با انتشار فراخوانی عمومی از مخاطبین درخواست کردیم تا برای فراهم شدن زمینه گفتگو پیرامون شکل گیری رخدادهای اخیر در کشور و همچنین روش های جلوگیری از حوادث مشابه نظرات خود را با ما در میان بگذارند.

استقبال مخاطبین محترم خارج از تصور ما بود و گروه زیادی از هموطنان در داخل و خارج از کشور دیدگاه‌های خود را برای ما ارسال کردند.

ضمن تشکر فراوان از همه عزیزانی که در این فراخوان شرکت کردند، خلاصه نظرات ارسال شده که البته در پاره‌ای موارد بخش‌هایی از آن به‌دلیل طولانی بودن یا عدم امکان انتشار،حذف شده برای آگاهی سایر مخاطبین محترم به تدریج منتشر می‌شود.

انتشار این مطالب به معنی رد یا تأیید محتوای آن از سوی «نورنیوز» نیست.

بخش سوم:

Poria Ghasemi:

سلام و وقت بخیر.

۱. اطلاع‌رسانی ضعیف و سانسور خبری مردم رو به سوی استفاده از شبکه‌های خبری بیگانه سوق داده و باعث مسمومیت افکار می‌شود.

۲. هیچ اشکالی نداره اگه جایی خطایی از ماموری سر زده باهاش برخورد بشه و اطلاع‌رسانی بشه اتفاقا بسیار تاثیر مثبت‌تری داره. 

۳. در اتفاقات این چنینی (فوت مهسا) به جای تاخیر در اطلاع رسانی از همون ابتدا باید خیلی قوی پوشش داده بشه که مجال جولان بی‌بی‌سی و اینترنشنال و ..... داده نشه.

۴. مجازات سنگین برای کسانی که فضا رو غبارآلود کردند.

۵. بودجه و پولی که به نهادهای بی اثر داده میشه صرف ساخت زیرساخت فرهنگی و تفریحی برای نوجوانها بشه خیلی بهتره! شخصا میگم ستاد احیا امربه معروف رو تعطیل کنید با بودجش شهربازی بسازیم و به مردم اعلام کنیم بازخوردش بیشتره!

Golibanoo:

سلام.

گرانی و دوگانگی شدید بین مسئولان و دزدی‌ها عامل ناامیدی مردم هست. ما ناامیدانه به رئیس جمهور به عنوان تیر آخر رای دادیم اما ایشان همچنان از آدم‌های بی‌لیاقت استفاده کرده و ضربه می‌خورند. در بخش اجتماعی به دلیل فقر، مردم بی غیرت می‌شن نسبت به حکومت. میزان فرهنگ ما اونقدر پایین اومده که ملاک انتخاب همسر، میزان زیبایی و تعداد فالوورهای اوست... این از آموزش و پرورش فاسد آب می‌خوره.

توجه ویژه به دختران و پسران با ایجاد مکان‌های آموزشی بسیار پیشرفته گروهی علمی‌ در سنین نوجوانی بدون نیاز به کنکور در کنار دانشگاه، طراحی زیبای لباس‌های نوجوان پسند اسلامی با پارچه فاخر با ارزان‌ترین قیمت... پوشش جذاب برای جوان امروزی، یک اصل است. باید شرکت‌هایی تاسیس کرد که طرح‌های جذاب اسلامی ایجاد کنند که بستر رقابت با همدیگه رو داشته باشن... مثل لباس‌های محجبه‌های ترکیه و اندونزی.

باید از زنان خانه‌دار حمایت کامل به عنوان حفظ شان آنها شود و درآمد خانه داری به آنها تعلق گیرد. در همه مدارس دخترانه، باشگاه ورزشی، گلخانه کشاورزی، کارگاه خیاطی، کارگاه آشپزی، آزمایشگاه‌های علمی، آموزش مهارت‌های تخصصی ایجاد شود. فرم مخصوص مدرسه با لباس‌های زیبا داشته باشند. با کارت دانشجویی و دانش آموزی، امکان خرید بسیار ارزان از صنایع مختلف و خدمات مختلف رفاهی ایجاد شود. اردوهای درون مدرسه‌ای و درون شهری علمی‌ با هدف آشنایی بچه‌ها با پیشرفت‌های سایر مدارس و همکاری علمی انجام شود.‌

Milad:

سلام.

به نظر من تو این مدت نیروهای امنیتی بیش از حد با اغتشاشگران مدارا کردند، انتظار داشتیم خیلی قاطع‌تر و محکم‌تر برخورد میکردن باهاشون.

علیرضا:

باعث این خشونت‌ها شنیده نشدن صدای مردم است... به قول امام علی علیه السلام حکومت با ظلم پایدار نخواهد بود... حق الناس را چطور می‌خواهید جبران کنید برادران عزیز... خدا عاقبت مردم مظلوم را بخیر کنه انشاءالله

mnw mnw:

استمرار جمهوری اسلامی با انجام اصلاحات اساسی در سیاست‌های داخلی و خارجی. البته اگه بشه.

Sina:

سربازی رو اختیاری کنید.

امیر:

ریشه ناآرامی‌ها انتظارات برآورده نشده مردم از حکومت هست راهکار هم رفع مشکلات مردم. درصد میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اینو نشون داد البته اگه چشم بینا و گوش شنوایی باشه.

ΣMΔD:

سلام.

۱. ایجاد شرایط و محیطی برای شنیده شدن صدای اقلیت‌ها (در محدوده شرع، عرف و ادب)

۲. تاسیس یک شبکه مختص مناظره در تمامی مسائل اعم از سیاسی، مذهبی، ورزشی، علمی و...

۳. متمایل کردن رویکرد سیستم‌های امنیتی کشور از برخورد پسینی به سمت برخورد پیشینی

۴. انتقام سخت و دردناک از کشورهای دخیل در این‌گونه اغتشاشات

۵. بالا بردن هزینه‌ی تشویش اذهان عمومی برای سلبریتی‌ها

۶. اصلاح عمده نظام آموزشی کشور به نحوی که دانش آموزان به سمت کسب مهارت پیش بروند. چه در زمینه مهارت‌های ارتباطی و زندگی فردی و چه در زمینه یک حرفه تخصصی مورد نظر جهت اشتغال

بینام: سلام. در خصوص اغتشاشات ۲۷ روز باید عرض کنم مردم از گرانی و دزدی بعضی از مسولین از خدا بی خبر و ۵۴۰۰ نفر از فرزندان مسئولین در آمریکا و سایر کشورهای اروپایی ناراحت هستند و حجاب بهانه است.

Siamack Mansour Afshar:

سلام و احترام.

حکومت تمام تلاش خود را در جهت مقابله با از هم پاشیدگی و ایجاد فاصله در صفوف مردم تمام ایران از مرد و زن، پیر ‌و جوان، شیعه و سنی بنماید البته نه با حرف و وعده، بلکه با عمل. متشکرم

A:

مخالف این هستم که تصور کنیم تمام عوامل این روزها از جایی دیگر آمده‌اند و از این مرزوبوم نیستند. شک ندارم که دشمنان این مملکت بر موج‌های حاصل سوار می‌شوند ولی توجه کنیم که زمینه‌های این موج سواری تا وجود نداشته باشد امکان سوء استفاده نیز نخواهد بود. تنگناهای اقتصادی عدم آزادی‌های سیاسی اجتماعی مذهبی و... در این کشور پهناور زمینه‌هایی برای شورش‌هایی‌ است که هر از چند گاهی بروز پیدا می‌کند.

مردم ما توقع زیادی ندارند یک زندگی توام با آرامش و احترام به عقاید با آینده‌ای روشن خواستارند‌. بیایید واقع بینانه بنگریم. یک جوان امروزی با چه امیدی می‌تواند حداقل از نظر اقتصادی امید به یک زندگی معمولی داشته باشد؟ یک فعال اقتصادی چطور می‌تواند با این وضعیت مبهم تاکید می‌کنم (مبهم) به سرمایه گذاری امیدوار باشد؟ بیایید واقعیت‌های عینی و مستند را مرور کنیم. چنددرصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند؟

رویارویی و لشکرکشی در خیابان برای اینکه بگیم ما بیشتریم در هر دو سمت فقط و فقط موجب دودستگی و عدم اتحاد جامعه و در نهایت هرج و مرج خواهد شد. تندروهای هر دو سمت بدون تعارف یا نفوذی هستند یا ناآگاه. راهکار در این شرایط به نظر من فعلا پرهیز از حرف‌ها و حرکت‌های تند و تحریک کننده است و در قدم بعدی توجه به این نکته که واقع بینانه همه مردم را ببینیم نظرات آنها رو بشنویم و  متحد و یکپارچه برای اعتلای کشور بکوشیم. یادمون باشه همه باهم زیادیم

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.