نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 110582 دوشنبه 11 مهر 1401 12:35

اژه‌ای: با قید فوریت به پرونده جان باختگان حوادث اخیر رسیدگی شود

رئیس قوه قضائیه در نشست شورای عالی قضایی تأکید کرد: در جریان ناآرامی‌های اخیر برخی نیرو‌های امنیتی، انتظامی، بسیجی و مردم جان باخته‌اند، که پرونده‌هایی تشکیل شده است و ضرورت دارد که این پرونده‌ها با قید فوریت رسیدگی و ضاربان آنها شناسایی شوند.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست شورای عالی قضایی با اشاره به ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر افزود: اعتراض یک کنش در مقابل حرف، قول یا تصمیمی است که دیگران به هر دلیلی با آن مخالف هستند که براساس اصل ۲۷ قانون اساسی پذیرفتنی است.

او گفت: اگر اعتراض با آشوب، اغتشاش و غارت اموال عمومی و مردم همراه شد، اگر اعتراض با فحاشی، آتش زدن اموال مردم، ایجاد ناامنی و کشتار مردم همراه شد، دیگر اعتراض نیست و با چنین رفتار‌های هنجارشکنانه‌ای برخورد جدی خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: در جریان ناآرامی‌های اخیر برخی نیرو‌های امنیتی، انتظامی، بسیجی و مردم جان باخته‌اند، که پرونده‌هایی تشکیل شده است و ضرورت دارد که این پرونده‌ها با قید فوریت رسیدگی و ضاربان آنها شناسایی شوند.

او افزود: دادستان کل کشور هم در روز‌های اخیر بخشنامه‌ای را برای رسیدگی به پرونده افرادی که در جریان اغتشاشات دستگیر می‌شوند صادر کرده که ضرورت دارد رسیدگی‌ها با جدیت ادامه پیدا کند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.