نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 107950 جمعه 25 شهریور 1401 21:21

آیت‌الله رئیسی: مصمم به اجرای توافقات صورت گرفته بین ایران و قزاقستان هستیم

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در سفر رئیس‌جمهور قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.

نونرنیوز - گروه سیاست: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر جمعه در ادامه برنامه‌های سومین روز سفر به ازبکستان با «قاسم ژومارت توکایف» رئیس‌جمهور قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی کردن توافقات صورت گرفته دو کشور در سفر رئیس‌جمهور قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.

رئیس‌جمهور قزاقستان نیز در این دیدار با موفقیت‌آمیز ارزیابی کردن سفرش به ایران، بر اهمیت تسریع در اجرایی شدن کریدور قزاقستان، ترکمنستان، ایران و یکسان‌سازی تعرفه‌های گمرکی و حمل‌ونقلی بین سه کشور تأکید کرد.

«قاسم ژومارت توکایف» با بیان اینکه در زمینه تردد تجار ایرانی به قزاقستان تسهیلاتی ایجاد شده، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد ظرفیت‌های لجستیکی و حمل‌ونقلی موجود افزایش یابد.

وی همچنین با توجه به میزبانی این کشور از نشست آتی «سیکا»، از آیت‌الله رئیسی برای سفر به این کشور و حضور در این نشست دعوت به عمل آورد.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.