نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 107846 چهارشنبه 23 شهریور 1401 13:7
پروژه آبرسانی به بهره‌برداری رسید؛

مشکل آب همدان حل شد

معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ 16.5 کیلومتری در دستور کار قرار گرفت که رکوردهای بی‌نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.

نورنیوز - گروه اقتصاد: علیرضا الماسوندی با اشاره به تکمیل فاز اول ابرپروژه آبرسانی به همدان گفت: خوشبختانه روز گذشته شاهد تکمیل فاز اول ابرپروژه آبرسانی به همدان به ظرفیت ۶۰۰ لیتر در ثانیه بودیم و هم اکنون مخازن تعبیه شده در این خط در حال آبگیری هستند.

او در بیان جزئیات این پروژه بزرگ گفت: همدان تنها از یک منبع آبی سد اکباتان برای تأمین منابع آبی استفاده می‌کرد و متأسفانه پروژه آبرسانی به این شهر در طی ۱۷ سال گذشته زمین مانده بود، اما با تأکید دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این طرح بزرگ نیز در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تکمیل شده است.

معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: این طرح، علاوه بر خط انتقال و ایستگاه‌های پمپاژ از یک مخزن به ظرفیت‌های ٥٠٠٠ متر مکعب و دو مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی تشکیل شده است.

الماسوندی با اشاره به رینگ آبرسانی به شهر همدان گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ ۱۶.۵ کیلومتری در دستور کار قرار گرفت که رکوردهای بی‌نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.

او در تشریح جزئیات رینگ آبرسانی گفت: فرآیند طراحی و تأمین تجهیزات این رینگ آبرسانی در کنار شروع اجرا به صورت توامان انجام شده و پس از آن ۱۲ جبهه کاری تعریف شد و بدین وسیله یک کار شش ماه در کمتر از یک ماه به انتها  رسید.

الماسوندی ادامه داد: در مدت زمان یک ماهه تکمیل اَبَرپروژه‌های آبرسانی به همدان، تأمین منابع آبی از خطوط اضطراری با هماهنگی ۷۰ چاه انجام می‌شد و هم اکنون با تکمیل فاز اول پروژه بزرگ آبرسانی به همدان مسأله آب این شهر پس از ۱۷ سال به صورت پایدار حل خواهد شد.

معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران در انتها با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای حل مسأله تنش آبی در شهرها و روستاهای کشور گفت: پروژه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری عظیمی در دستور کار است که به واسطه آن تلاش می‌کنیم، مسأله آب شرب در کشور را حل کنیم.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.