نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 107686 یکشنبه 20 شهریور 1401 14:38

زلنسکی: مذاکره با روسیه فعلاً غیرممکن است

رئیس‌جمهور اوکراین گفت: مذاکره با فدراسیون روسیه درخصوص پایان جنگ همچنان "غیرممکن" است زیرا این کشور در ایجاد هرگونه مواضع مناسب "شکست" خورده است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: ولادیمیر زلنسکی، طی نشست سالانه "استراتژی اروپایی یالتا" (YES) اظهار کرد: «ما می‌خواهیم به جنگ خاتمه دهیم، اما توانایی و شرایط ما تغییر کرده است. مردم ما نمی‌خواهند با تروریست‌ها مذاکره کنند. گرچه برخی می‌توانند با تروریست‌ها ارتباط برقرار کنند زیرا دست کم آن‌ها می‌دانند که این تروریست‌ها چه می‌خواهند.»

او افزود: هیچ اطمینانی وجود ندارد که طرف روسی به وعده‌هایی که می‌دهد، عمل خواهد کرد."

زلنسکی تأکید کرد: من فکر می‌کنم آن‌ها به وعده‌هایشان عمل نخواهند کرد. هیچ‌کس باور ندارد که آن‌ها به وعده‌هایشان عمل خواهند کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه توضیح داد: جهت راه‌اندازی ارتباط دیپلماتیک با روسیه، رهبران این کشور باید عزم سیاسی خودشان را نشان دهند. آن‌ها باید رفتار کردن مانند تروریست‌ها را متوقف کنند. آنها باید نشان دهند که آماده برگرداندن سرزمینی هستند که متعلق به آن‌ها نیست. سپس ما می‌توانیم در خصوص مسائلی گفتگو کنیم که ممکن است منجر به اقدامات دیپلماتیک مشخصی شود.

در همین حال اوکراین ضمن اعلام پیشروی ده‌ها کیلومتری نیروهای نظامی خود در جبهه جنوب مدعی شد که کنترل یک شهر کلیدی واقع در شرق این کشور را بار دیگر در دست گرفته است. اما ارتش روسیه گفته است به منظور دستیابی به اهداف عملیات نظامی‌اش، تصمیم به سازماندهی مجدد نیروها در مناطق شرقی گرفته است.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.