نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 102591 دوشنبه 24 مرداد 1401 15:4
پس از بازرسی عمارت مارالاگو؛

مقامات آمریکا نسبت به وقوع جنگ داخلی در این کشور هشدار دادند

مقامت امنیتی آمریکا پس از بازرسی عمارت دونالد ترامپ در بیانیه‌ای درباره تهدید به بمب گذاری در مقرهای اف‌بی‌آی و دیگر تهدیدات داخلی با عناوین «جنگ داخلی» و «انقلاب مسلحانه» و در این کشور هشدار دادند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: اف‌بی‌آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا پس از بازرسی از عمارت ترامپ در فلوریدا، در بیانیه‌ای مشترک درباره افزایش تهدیدات علیه مقامات فدرال هشدار دادند.

این دو نهاد در بیانیه خود هشدار دادند تهدیدهای احتمالی علیه مقامات اجرایی فدرال پس از یورش اف‌بی‌آی به عمارت مارالاگو در برخی رسانه های اجتماعی، انجمن های اینترنتی و پلتفرم های اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها دیده شده است.

این بیانیه که در شبکه سی بی اس نیوز منتشر شده، به مقامات محلی، دولتی و قبیله‌ای در سراسر آمریکا هشدار داده که جانب احتیاط را رعایت کنند.

همچنین در این بیانیه درباره تهدید به بمب گذاری در مقرهای اف‌بی‌آی و دیگر تهدیدات داخلی با عناوین «جنگ داخلی» و «انقلاب مسلحانه» و در سراسر کشور هشدار داده و تأکید کردند این تهدیدات ممکن است اهداف، تاکتیک ها و تسلیحات را هدف قرار دهد.

براساس این بیانیه، وزارت امنیت داخلی هشدارهای متعددی را شناسایی کرده و درباره احتمال کشته شدن مقامات قضایی، اجرایی و دولتی مرتبط با پرونده تفتیش عمارت ترامپ از جمله قاضی فدرالی که حکم تفتیش را تأیید کرد، هشدار داد.

علاوه بر این، در این بیانیه هشدار داده شده که اطلاعات شخصی مانند آدرس و مشخصات اعضای خانواده عوامل این بازرسی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

اف‌بی‌آی در این باره گفت: اف‌بی‌آی همیشه درباره خشونت و تهدیدهای خشونت آمیز علیه مقامات اجرایی این نهاد نگران است. ما با همکاران خود برای مقابله با این تهدیدها همکاری نزدیکی داریم. ما مثل همیشه از مردم می خواهیم که اگر مورد مشکوکی دیدند بلافاصله آن را به اطلاع مقامات برسانند.

سخنگوی امنیت داخلی نیز اظهار کرد این وزارت خانه به طور مستمر اطلاعات مرتبط با تهدیدهای فزاینده را علیه مقامات فدرال، دولتی و محلی به اشتراک می گذارد تا امنیت و ایمنی تمام جوامع در سراسر کشور را تضمین کند.   

در همین حال، روز گذشته گروهی از طرفداران مسلح دونالد ترامپ در اعتراض به یورش پلیس به عمارت وی در فلوریدا، در مقابل دفتر اف‌بی‌آی در ایالت فونیکس، تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

براساس این گزارش، معترضان پلاکاردهایی با عنوان «اف‌بی‌آی را منحل کنید» در دست داشته و فریاد اعتراض سر دادند.

پنج‌شنبه گذشته مرد مسلحی که طرفدار ترامپ بود، پس از تلاش برای ورود به دفتر اف‌بی‌آی در سینسیناتی، مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد.

این در حالی است که روزنامه نیویورک‌تایمز در یک گزارش تحلیلی نوشت در ۶ سال گذشته طرفداران دونالد ترامپ، هر زمان که مأموران اجرای قانون قصد تحقیق از رئیس‌جمهور سابق را داشته‌اند به‌شدت به این مأموران تاخته و تلاش کرده‌اند آنها را تضعیف کنند.

اما مطابق این تحلیل، این بار واکنش طرفداران ترامپ به بازرسی اف‌بی‌آی فراتر از خشم و انزجارهای متداول و مرسوم بوده است. شماری از حامیان ترامپ و حتی بعضی از چهره‌های طرفدار او در رسانه‌ها و یا نامزدهای حزب جمهوری‌خواه اکنون به زبان خشونت برای ابراز مخالفتشان با اقدام اف‌بی‌آی روی آورده‌اند.

در تازه ترین مورد، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و یکی از دوستان و طرفداران ترامپ در مصاحبه با نشریه نیویورک پست اظهار کرد اگر ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ پیروز شود، به خانه جو بایدن حمله خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.