نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 102396 چهارشنبه 19 مرداد 1401 10:22

رشد 21 درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورا

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران از رشد 21 درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورای امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

نورنیوزـگروه جامعه: با اشاره به وضعیت اهدای خون هموطنان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در تاسوعا و عاشورای امسال حدود  ۳۲ هزار واحد خون در کشور اهدا شده است. این درحالی است که در مدت مشابه در سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۰۰ واحد اهدای خون داشتیم. بر این اساس در تاسوعا و عاشورای سال جاری در مقایسه با زمان مشابه در سال ۱۴۰۰، میزان اهدای خون در کشور ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین مشارکت نیز در این روزها در استان خراسان شمالی با حدود ۲۰۴ درصد رشد و کمترین مشارکت نیز در استان چهارمحال و بختیاری و مازندران بوده است، گفت: بر این اساس شش استانی که بیشترین رشد اهدای خون را در ایام عزاداری امسال نسبت به سال گذشته داشته‌اند، استان‌های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، اردبیل، خراسان جنوبی، ایلام و خراسان رضوی بوده است. بنابراین در این استان‌ها بیشترین رشد در حوزه اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا ثبت شده است.

صداقت با تاکید بر اینکه نذر اهدای خون فقط مختص به ایام سوگواری نیست و می‌تواند تا پایان ماه محرم و صفر انجام شود، گفت: هموطنانی که نیت اهدای خون در تاسوعا و عاشورا را داشتند، اما به هر دلیلی موفق نشدند، می‌توانند نذرشان را در طول ماه محرم و تا پایان ماه صفر ادا کنند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: باید توجه کرد که امکان اهدای خون از طریق نوبت‌دهی هم وجود دارد. بر این اساس مردم می‌توانند با تماس یا مراجعه به سایت اداره کل انتقال خون استان محل سکونت‌شان اطلاعات دقیق درباره ساعات و محل‌های اهدای خون دریافت کرده و زمان مناسبی را برای اهدای خون‌شان مشخص کنند. 

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.