نورنیوز

www.NourNews.ir

شناسه خبر : 100436 چهارشنبه 22 تیر 1401 16:56
محمدمهدی میرزائی

بیماری فراگیر فوتوفوبیا در یک فرقه تروریستی

درباره حملات وحشیانه به نمایشگاه بازخوانی جنایات گروهک تروریستی منافقین در سوئد

نورنیوز ـگروه سیاست: روز گذشته (20تیر1401) برای دومین بار، نمایشگاه بازخوانی جنایت‌های گروهک تروریستی منافقین(مجاهدین خلق) توسط تعدادی از ایرانیان مقیم، در کشور سوئد برگزار شد. این نمایشگاه با فاصله یک ماه از نمایشگاه قبلی؛ که در مقابل دادگاه غیرعادلانه یکی از شهروندان ایرانی به نام حمید نوری در شهر استکهلم برگزار شده بود، در مقابل ساختمان پارلمان این کشور در همان شهر در حال برگزاری است. ایرانیان وطن‌پرست مقیم اروپا در تلاش هستند فضای تک‌صدایی ایجاد شده در اروپا توسط منافقین را شکسته و مردم و اصحاب رسانه و سیاست‌مداران کشورهای اروپایی را از واقعیت آنچه در دهه60 در ایران گذشته است آگاه کنند. اما منافقین که علیرغم شعار مزورانه دموکراسی و آزادی بیان، همواره علاقه داشته اند که متکلم‌وحده باشند و به هیچ ندای مخالفی چه از درون و چه از بیرون این تشکیلات اجازه شنیده شدن نمی‌دهند، بار دیگر به محل برگزاری این نمایشگاه حمله کرده و قصد آسیب رساندن به برگزار کنندگان آن و از بین بردن محتوایی که در معرض دید مردم سوئد قرار گرفته بود داشتند. از آنجایی که این نمایشگاه با مجوز رسمی پلیس سوئد برگزار شده است، پلیس سوئد به محافظت از برگزارکنندگان نمایشگاه پرداخت و در برابر حمله عناصر وحشی که سلاح‌های سرد به همراه داشتند، مجبور به بازداشت تنی چند از این عناصر شد و اقدام آنان که فی‌نفسه یک اقدام خشونت‌بار بوده و با قصد مجرمیت صورت گرفته است را ناکام گذاشت. این اقدام مستلزم بررسی حقوقی و جرم‌شناسانه است که امیدوارم متخصصین این امر در جایگاه خودش به آن بپردازند و دستگاه‌های مربوط در ایران و اروپا آن را به عنوان یک جرم، مورد تعقیب قرار دهند.

بازتکرار این رفتارهای وحشیانه در کشورهای اروپایی که ناشی از تربیت فرقه‌ای عناصر یک گروهک تروریست خشن‌تر از داعش در سرزمین اروپا و در مهد خودخوانده آزادی‌بیان است، بیش و پیش از هرچیز می‌تواند موجب نگرانی مردم و اصحاب رسانه و سیاست‌مداران اروپا باشد. مردم اروپا بدانند که عناصر این گروهک در هرکشوری لانه کرده‌اند، هرج و مرج و وحشی‌گری افراطی در آنجا رواج پیدا کرده و فضای امنیت روانی جامعه را مورد آسیب قرار داده‌اند. آنان از هیچ اقدام خشنی فروگذار نیستند و به دستور رهبران این فرقه تروریستی ممکن است دست به هر اقدامی بزنند؛ آنچه نظیر آن را پس از بازداشت مریم رجوی در سال 2003 مشاهده کردیم و تعدادی از عناصر این گروهک در مقابل دیدگان مردم و رسانه‌ها در چند شهر اروپایی اقدام به عمل غیرانسانی خودسوزی کردند.

به نظر می‌رسد یک بیماری چشمی به نام «فوتوفوبیا» که ریشه‌های عصبی دارد در این فرقه تروریستی بسیار فراگیر است. فرد مبتلا به این بیماری به تابش نور بسیار حساس است و این حساسیت در او منجر به بیدار شدن اختلالات عصبی نظیر اختلال دوقطبی می‌شود که مهم‌ترین شاخصه آن بروز رفتارهای خشن و عصبی است. عناصر تربیت شده این فرقه که به خوانش یک‌سویه از رویدادهای جاری عادت کرده‌اند از هرآنچه موجب روشن شدن سوی دیگر حقیقت شود هراس دارند.

توصیه مهم به پلیس کشورهای اروپایی این است که این عناصر را از محیط برگزاری برنامه‌های اینچنین دور نگه‌دارند چرا که این افراد تحت تعلیمات بسته فرقه‌ای سال‌هاست خوی حیوانی را در خود پرورانده‌اند و دچار اختلالات عصبی فراوانی هستند و از تابش نور بر آنچه در سالیان گذشته انجام داده‌اند می‌هراسند و به خود و دیگران آسیب می‌زنند.

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2021 www.‎NourNews.ir, All rights reserved.