سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد:

۷۸۹ نامزد انتخابات در روز اول ثبت نام قطعی کردند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان روز اول ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در روز اول ۹۵۶ نفر به ستادهای کل کشور مراجعه کردند که ۷۸۹ نفر ثبت نام قطعی کردند.

به گزارش نورنیوز، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان روز اول ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: در روز اول ۹۵۶ نفر به ستادهای کل کشور مراجعه کردند که ۷۸۹ نفر ثبت نام قطعی کردند.

وی ادامه داد: از این میان ۷۲۶ نفر مرد و ۶۳ نفر زن هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: بیشترین تعداد افراد ثبت نام کننده در تهران با ۲۲۱ نفر و کمترین میزان مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۶ نفر است.

موسوی افزود: در دور گذشته انتخابات در سال ۹۴ در روز اول ۶۸۷ نفر ثبت نام کرده بودند که با درصدی افزایش شاهد هستیم که امروز این میزان به ۷۸۹ نفر رسید.

وی تصریح کرد: البته حدود ۱۶۷ نفر همچنان در ستادها بوده و همکاران بنده در هیئات اجرایی و نظارت در حال رسیدگی به مدارک آنها هستند. ما شاهد افزایش حدود ۱۰۰ نفر در میزان ثبت نام های روز اول نامزدهای انتخابات دور یازدهم مجلس نسبت به ثبت نام روز اول دور گذشته مجلس بودیم که البته با بررسی مدارک برخی از افراد که همچنان در ستادها هستند، شاهد افزایش آمار خواهیم بود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: ۹۲ درصد از داوطلبان ثبت نام کننده مرد و هشت درصد هم زن هستند. جوان ترین فرد مراجعه کننده ۳۰ سال و ۳۰ روز و مسن ترین نفر نیز ۷۴ سال و ۵۰ روز سن داشت.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره پیش بینی ستاد انتخابات از میزان افراد ثبت نام کننده، گفت: در دور گذشته ۱۲ هزار و ۷۲ نفر در انتخابات ثبت نام کرده بودند و با توجه به اینکه افراد بیشتری به سن بالای ۳۰ سال رسیده و با استقبال روز جاری، می‌توان گفت که تعداد افراد ثبت نام کننده بیشتر از دور قبل خواهد بود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: باید این نکته را به افرادی که می‌خواهند در انتخابات ثبت نام کنند بگویم که شرایط خود را با قانون مطابقت داده و در صورت وجود شرایط به ستادها مراجعه کنند و در غیر این صورت، این کار را به دوره‌های آینده موکول کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *