روزنامه مورنینگ استار انگلیس فاش کرد؛

هزینه هزاران پوندی انگلیس برای مقابله با انقلابیون بحرینی

 دیپلمات های انگلیس برای آموزش ۸ قاضی بحرینی که برای دوره آموزشی مقابله با انقلابیون به این کشور آورده شده اند ۱۴۳۱۹ پوند هزینه کرده اند.

 

به گزارش نورنیوز ـ گروه بین الملل: انگلیس برای آموزش «چگونگی قرار دادن شهروندان در اقامت اجباری (حصر خانگی)» به قضات بحرینی، هزاران پوند هزینه کرده است.

 دیپلمات های انگلیس برای آموزش ۸ قاضی بحرینی که برای دوره آموزشی مقابله با انقلابیون به این کشور آورده شده اند ۱۴۳۱۹ پوند هزینه کرده اند.

این روزنامه در شماره روز گذشته خود (۱ اکتبر) در گزارسی فاش کرد که دیپلمات های انگلیس برای آموزش ۸ قاضی بحرینی که برای دوره آموزشی به این کشور آورده شده اند ۱۴۳۱۹ پوند هزینه کرده اند.

 این روزنامه بدون اشاره به تاریخ سفر این قضات به انگلیس آورده است این قاضی ها در کنار آموزش دیدن از دادگاه ها و مراکز بازپروری نیز بازدید کرده اند.

مورنینگ استار می افزاید: این دوره جهت تشویق بحرین به استفاده از روشهای جایگزین برای مجازات های تعزیری بوده چراکه بحرین یکی از کشورهایی ست که از لحاظ نسبت تعداد زندانیان به جمعیت، در خاورمیانه در رده بالا قرار دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: منتقدان معتقدند این طرح تنها تلف کردن هزینه بوده است چرا که بحرین ماه گذشته با تقاضای جایگزینی مدت باقی مانده از مجازات خشن نبیل رجب – فعال معروف بحرینی – با انجام خدمات اجتماعی مخالفت کرد و این اتفاق تنها چند ماه پس از دوره آموزش قضات بحرینی در انگلیس رخ داده است.

نبیل رجب به علت انتقاد به پادشاه بحرین (درخصوص مشارکت در جنگ علیه یمن) در توییتر، به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

این روزنامه همچنین متذکر شده که قضات بحرینی در انگلیس در دادگاه های شهر لیورپول حضور یافته اند و به مسوولان «خوف‌انگیز» وزارت کشور بحرین اجازه دسترسی ویژه به مراکز بازپروری منچستر و لیورپول داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *