به گزارش نورنیوز:

نفوذی مزدور، مدلی نخ نما برای ایجاد فتنه

طی هفته های اخیر عراق دستخوش برخی ناآرامیهاو اغتشاشات مشکوک شد . در این میان نقش رژیم صهیونیستی در شکل دهی اعتراضات برای ضربه زدن به جبهه مقاومت نباید نادیده گرفته شود .بهره گیری  عناصر نفوذی و مزدوریکی از شیوه های قدیمی سرویس موساد برای دخالت در امور کشور هاست . غیث التمیمی روحانی سابق عراقی یکی از مهره های این جریان در شکل گیری اتفاقات اخیر بوده است .

 

به گزارش نورنیوز ،گروه بین الملل _پس از حملات اخیر به پایگاه های الحشد الشعبی و اعلام عاملیت رژیم صهیونیستی در این حملات از سوی نخست وزیر عراق وتاکید بر انتقام گیری، اینبار ودر آستانه اربعین حسینی،این کشور دستخوش برخی ناآرامیهاو اغتشاشات مشکوک شد .

 

طی هفته های اخیر عراق دستخوش برخی ناآرامیهاو اغتشاشات مشکوک شد . در این میان نقش رژیم صهیونیستی در شکل دهی اعتراضات برای ضربه زدن به جبهه مقاومت نباید نادیده گرفته شود .بهره گیری  عناصر نفوذی و مزدوریکی از شیوه های قدیمی سرویس موساد برای دخالت در امور کشور هاست . غیث التمیمی روحانی سابق عراقی یکی از مهره های این جریان در شکل گیری اتفاقات اخیر بوده است .

هرچند رسانه های غربی تلاش دارند این نا آرامی ها را صرفا به اعتراضات خود جوش مردمی به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و فساد اداری در عراق مرتبط کننداما سیر اتفاقات چند ماه گذشته در عراق و همزمانی این نا آرامی ها با برخی رخدادهای سیاسی،امنیتی و اقتصادی و مقارن شدن ان با راهپیمایی عظیم اربعین ، نشان از این حقیقت دارد که مشکلات اقتصادی و اجتماعی صرفا بستر بروز این رخدادها بوده و عوامل تحریک کننده ،سازمان دهنده و هدایتگر تظاهرات را باید در فرای مرزهای عراق جستجو کرد

دراین میان نقش و کارکرد رژیم صهیونیستی در شکل دهی اعتراضاتی از این دست برای ضربه زدن به حکومت عراق به عنوان یکی از کشورهای اصلی محور مقاومت بسیار قابل توجه است.بهره گیری از ظرفیت عناصر نفوذی و مزدوریکی از شیوه های قدیمی سرویس نوساد برای مداخله در کشورهای هدف است.

بررسیهای انجام شده حاکیست که یکی از صحنه گردانان اصلی توییتری اغتشاشات اخیر عراق ” غیث التمیمی” است . مردی که در جریان زندگی بارها دچار دگرگونی های اساسی شده است .

التمیمی در حوزه «شهید صدر» به عنوان طلبه دروس دینی تحصیل کرد. پس از سقوط صدام به جریان صدر پیوست و از فرماندهان گروه «جیش المهدی» بود و پس از آن به مدت یک سال و نیم در زندان آمریکایی‌ها به سر برد.

پس از آزادی از زندان در انگلیس اقامت گرفت و تدریجا، دشمنی با مرجعیت و حوزه های علمیه شیعه را علنی کرد

از فعالیت های ضد شیعی وی ،پیشنهاد تخریب عتبات عالیات برای بریدن پای ایرانیان از عراق بوده است .

همچنین او اخیرا در مستند جدید شبکه انگلیسی بی بی سی عربی با موضوع «ازدواج موقت در عراق» که با هدف حمله به شیعیان عراق تنظیم شده بود به عنوان کارشناس دینی شرکت کرد.

شواهد غیر قابل انکاری درباره همکاری التمیمی با اسرائیل وجود دارد که از جمله آنها می توان به تصاویر متعدد وی در کنار یهودیان صهیونیست اشاره کرد.

التمیمی در جریان اغتشاشات اخیر عراق ، علنا در تشدید ناآرامی ها شرکت داشت . در پستی در صفحه شخصی خود در فیس بوک با انتشار دستورالعمل تغییر تاکتیک اعتراضات از نقش محوری خود در سازماندهی و هدایت اعتراضات رونمایی کرد. همچنین در گفتاری دیگر با حمله به مرجعیت عراق ، مدعی شد که آیت‌الله سیستانی پناهگاه احزاب و نه مردم است.

التمیمی همچنین با راه اندازی هشتگ «المرجعیه_لاتمثلنی»(مرجعیت نماینده من نیست) فضاسازی ناموفقی رابرعلیه مهمترین نهاد مورد اعتماد و علاقه مردم متدین عراق سازماندهی کرد.

مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فساد در عراق بستر اماده ای برای تحریک مردم و ایجاد ناامنی و بی ثباتی از سوی دشمنان عراق است .نقش افراد ظاهر الصلاح و نفوذی برای سوء استفاده از مشکلات و درگیر نمودن مردم و دولت به موضوعات حاشیه ای بسیار پیچیده و  در عین حال مهم است.

 در این مقطع زمانی جهت گیری اصلی دولت  باید اصلاح ساختارهای معیوب و فساد زا برای رفع عاجل مشکلات مردم باشد. همچنین هوشمندی شهروندان نسبت به فتنه انگیزی بدخواهان که مهمترین سرمایه کشور عراق یعنی امنیت برآمده از خون پاک هزاران نفر از جوانان با اخلاص این کشور را هدف گرفته اند بسیار ضروری و حیاتی است.

بدون شک بروز رخدادهای اعتراضی در مقطع زمانی برگزاری اربعین حسینی هدفی بغیر از تضعیف و مخدوش کردن بزرکترین ظرفیت مودت و اصلاح در جامعه عراق ندارد.

مشعل فروزان اربعین به عنوان  نقطه اتصال مردم عراق به یکدیگر و ریشه مستحکم وحدت و انسجام ملی در این کشور با ترفندهای مزورانه بدخواهان ملت عراق خاموش نمی شود  و همواره گرما بخش وجود با اخلاص مردمان نجیب این سرزمین باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *