نور نیوز بررسی می کند:

مهد برده داری در جهان مدعی حقوق بردگان مدرن!

آخرین گزارش منتشر شده توسط گروه مبارزه با قاچاق و برده داری مدرن در انگلیس حاکی است، برده داری در انگلیس در طی سال گذشته میلادی تقریباً ۲ برابر شده است.

 

به گزارش نورنیوز-گروه بین الملل -بی بی سی در گزارشی پیرامون موضوع برده داری در جهان بدون ارائه آمار مستند و تایید شده ادعا کرد که ایران در ردیف ده کشور اول دنیا در این بخش است!

 آخرین گزارش منتشر شده توسط گروه مبارزه با قاچاق و برده داری مدرن در انگلیس حاکی است، برده داری در انگلیس در طی سال گذشته میلادی تقریباً ۲ برابر شده است.

این درحالی است که بر اساس گزارشهای متعدد منتشر شده از سوی مراجع رسمی و سازمانهای حقوق بشری، رشد برده داری مدرن در کشورهای اروپایی بویژه انگلیس با شتاب قابل توجهی در حال افزایش است.

بر اساس تعریف ارایه شده،«بردگان مدرن»افرادی هستند که به دلیل اعمال تهدید، خشونت و نیرنگ نمی توانند از انجام برخی کارها سرباز زنند و یا به طور کلی دست از کار بکشند.

آخرین گزارش منتشر شده توسط گروه مبارزه با قاچاق و برده داری مدرن در انگلیس حاکی است، برده داری در انگلیس در طی سال گذشته میلادی تقریباً ۲ برابر شده است.

بر اساس گزارش «شاخص برده داری جهانی سال 2018» ، که مبنای گزارش های یونیسف میباشد ، بیش از 40 میلیون نفر تحت عنوان برده مدرن در مناطق مختلف جهان زندگی می کنند که ۷۱ درصد انها زن و ۲۹ درصد مرد می باشند.

مدیر گروه مبارزه با قاچاق و برده داری مدرن در انگلیس می‎گوید:در انگلیس، اغلب قربانیان برده داری مدرن به کار اجباری در صنایع مختلف همانند کشاورزی، ساخت و ساز، شست و شوی خودرو مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند.

پایگاه خبری استانداردنیز اخیرا با انتشار گزارشی اختصاصی در زمینه برده داری مدرن در انگلیس اعلام کرد که از ماه آوریل تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ ، ۱.۶۵۸ نفر به عنوان برده مدرن در انگلیس مورد سوء استفاده قرار گرفتندکه این میزان از قربانیان ۲ درصد بیشتر از سه ماه اول سال بوده است

براساس گزارش سازمان حقوق بشر Walk Free، شمار قربانیان شناسایی شده برده داری در کلیه کشور‌های اروپایی در حال افزایش بوده و اغلب قربانیان از طریق شبکه‌های اجتماعی و اینترنت ضمن اشنایی با قاچاقچیان با پیشنهاد کار در کشور‌های اروپایی با دستمزد بالا فریب خورده ود این کشورها مورد سوء استفاده قرارمی گیرند.

موسسه مشورتی “وریسک ماپلکروفت” Verisk  Maplecroft انگلیس که در زمینه دفاع از حقوق بردگان مدرن فعالیت می کند با انتشار گزارشی اعلام کرد:خطر برده داری مدرن به طور روز افزون در سه چهارم قلمرو اتحادیه اروپایی افزایش یافته است.

انگلیس، بلژیک، قبرس، پرتغال، صربستان و انگلیس در صدر کشورهای هستند که برده داری در اشکال کار اجباری و قاچاق جنسی در آنها رواج بسیاری دارد.

بر اساس این گزارش اغلب این قربانیان از ترس اقدامات تلافی جویانه شبکه قاچاق انسان از مراجعه به پلیس خودداری می‌کنند. ضمن این که پیگرد قانونی و محکومیت عاملان برده داری نیز در موارد نادری از سوی سیستم قضایی کشور‌های اروپایی انجام می‌شود.

علاوه بر رواج گسترده برده داری مدرن دراروپا و امریکا، کشورهای عضو”گروه بیست” درسال 2018، ۳۵۴ میلیارد دلار از کالاهایی که احتمالا توسط برده‌های مدرن (کودکان کار و …) در کشورهای کمتر توسعه یافته تولید شده، را وارد کرده‌اند.

با توجه به حجم این واردات، باید گفت بیشترین آمار برده داری مستقیم و غیر مستقیم در جهان ،به ترتیب مربوط به کشور های ایالات متحده امریکا،آلمان ، ژاپن ،انگلستان ،فرانسه، کانادا ،کره جنوبی و استرالیا می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *