اسرائیل

به گزارش نورنیوز، در این جا این سوال مطرح می شود که اسرائیل در مسائل زیست محیطی مربوط به سلامت شهروندان اش چگونه عمل می کند؟ و آیا یکی از کشورهای اوروپایی است که انسان را در راس اولویت هایش قرار می دهد؟

در این گزارش درباره آلودگی هوا در رژیم صهیونیستی و میزان خطرناک بودن آن برای اسرائیل که خود را کشوری پیشرفته در اتحادیه اوروپا می داند! مورد بررسی قرار می گیرد.

سایت خبری صهیونیستی ماکو در این باره می نویسد:گزارش وزارت محیط زیست رژیم اشغالگر قدس درباره شهرهایی که از آلودگی هوا رنج می برند، نشان می دهد که به غیر از مشکلات سلامتی این بحران ۱۳ میلیارد دلار به اقتصاد این رژیم ضربه زده است و شهرهای الحضیره و حیفا در راس شهرهای آلوده قرار دارند.

بخش اقتصادی وزارت محیط زیست اسرائیل معتقد است که ۱۳ میلیارد دلار به صورت سالانه هزینه معالجه ضررهای وارده به سلامتی افراد ناشی از آلودگی هوا در این رژیم می شود.

شهر الحضیره در رتبه اول شهرهای آلوده قرار دارد و ۶۰ درصد این ضرر اقتصادی زیست محیطی به میزان ۵ میلیارد شیکل به دلیل آلودگی در این شهر به سبب وجود نیروگاه تولید انرژی در ساحل این شهر است.
اما خلیج حیفا در رتبه دوم قرار درد و ۱ میلیارد شیکل از این ضرر ناشی از آلودگی این شهر به دلیل وجود کارخانه های و پالایشگاه ها است.

شهرهای اشکلون و اشدود نیز به دلیل وجود نیروگاه تولید انرژی در رتبه سوم قرار دارند و شهر تل اویو در رتبه نهم قرار گرفت که سالانه ۸۰۰ میلیون شیکل ضرر وارد می کند. در این راستا روزنامه معاریف می نویسد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که آلودگی هوا در رژیم صهیونیستی بیش از حد مجاز است.

سازمان گرین بیس در بررسی هوای شهرهای فلسطین اشغالی به این نتیجه رسید که آلودگی هوا در شهر قدس ۲۸۵% و در تل اویو ۲۰۴% و در حیفا ۱۹۸% می باشد.

روزنامه صهیونیستی دمارکر در این زمینه می نویسد:خانم ژانیت کوری از دانشگاه برینستون معتقد است که آلودگی به همه ضرر می رساند و بیشتر از همه برای کودکان خطرناک است. تحقیقات نشان می دهد دی اکسید کربن و ذرات جامد معلق در هوا بر عملکرد دانش آموزان اسرائیلی تاثیر داشته است.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نیز در بررسی های خود به این نتیجه رسیده است که رشد برخی بیماری ها رابطه مستقیمی با آلودگی هوای شهرهای این رژیم دارد.

روزنامه یدیعوت احرونوت در این باره نوشت که بررسی ها نشان می دهد در مقایسه با ۱۵ کشور اوروپایی، اسرائیل در میزان مرگ زنان به دلیل سرطان در رتبه ششم و در مرگ مردان بر اثر سرطان در رتبه چهارم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *