صندوق فاسد اسرائیلی

رفیف دروکر روزنامه گار صهیونیست در گزارشی در روزنامه هآرتص که نتیجه یک سال و نیم تحقیقات وی درباره صندوق ملی یهودی(كرن كاييمت ليسرائيل) است، نوشته است: که نتیجه این تحقیقات اعتراف این موسسه در از بین بردن اموال توسط آنان است.

پول اسرائیل

به گزارش نورنیوز، ولی مسئولین صندوق کاکال(نام اختصاری) مدعی هستند که در تلاش اند این اموال را برگردانند.

از جمله این اموال به هدر رفته می توان به سرمایه گذاری صندوق کاکال در یک شبکه تلویزیونی اواکراینی است که توسط سرمایه داران یهودی اوکراینی تاسیس شده بود که پس از مدتی پخش تلویزیونی برنامه ها آن قطع شده است.

کاکال مدعی شده است که پول های سرمایه گذاری شده را پس خواهد گرفت! شرکت تولیدات رسانه ای که کامال برای تولید فیلم هایی درباره صهیونیسم با آن قرارداد بسته بود تا کنون بیش از یک میلیون شیکل دریافت کرده است ولی هیچ فیلمی نساخته است.
و نمونه های دیگری از جمله سرمایه گذاری در سفر رئیس جمهور اسبق امریکا بیل کلینتون برای شرکت در جشن ۹۰ سال تولد شیمون پرز و …

همچنین کاکال با توجه به اینکه درصد زیادی از زمین های اسرائیل را در امتلاک دارد بزرگترین شرکت املاک در رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

البته کاکال با پرداخت پول به احزاب اسرائیلی توانست سکوت وزراء و سیاستمداران این رژیم را بخرد تا مانع مطرح شدن نظارت رسمی بر فعالیت های این صندوق شود.

این گزارش همچنین رئیس کاکال دانی عتار که در سابق عضو حزب کار بوده است را به فساد متهم می کند و می گوید: عتار ده ها پروژه رفقایش را سرمایه گذاری مکرده است و کمک های مالی به حزب کار داده است و یکی از رفقایش را در پست مهمی در کاکال گمارده است و مسئولیت های مهم این صندوق را به هم حزبی هایش سپرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *