نورنیوز گزارش می دهد :

زنگ خطر برای ترامپ/ نظرسنجی ها در تگزاس و ویسکانسین چه می گوید؟

انتشار نتایج نظرسنجی های ایالتی در تگزاس و ویسکانسین، نگرانی های دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و همراهانش را در قبال انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 دوچندان ساخته است.

وبسایت ضد ایرانی

نورنیوزگروه بین الملل:  نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک در تگزاس نشان می دهد که جو بایدن نامزد احتمالی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، با کسب ۴۸ درصد آرای رای دهندگان تگزاسی، از دونالد ترامپ که توانسته است ۴۴ درصد آرا را کسب کند پیش افتاده است.

با توجه به اینکه تگزاس پس از کالیفرنیا، دومین ایالات پراهمیت آمریکا( به لحاظ امتیاز آرای الکترال) محسوب می شود، شکست رئیس جمهور آمریکا در تگزاس ضربه شدیدی را به جمهوریخواهان وارد خواهد کرد و احتمال شکست نهایی ترامپ را به شدت افزایش خواهد داد.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که موفقیت چین در هدایت نبرد تجاری با آمریکا و تاثیرگذاری منفی این منازعه بر روی زندگی کشاورزان تگزاسی( که محصولات خود را تا قبل از این به چین صادر می کردند)، مهم ترین نقش را درکاهش محبوبیت ترامپ در این ایالت دارد.ایالت تگزاس که یکی از بیشترین محصولات کشاورزی به چین را دارد، تحت تاثیر جنگ اقتصادی ترامپ و پکن قرار گرفته است.

چینی ها با اعلام تصمیم قاطعانه خود مبنی بر عدم خرید محصولات کشاورزی آمریکا، شوک سختی را به دهها هزار کشاورز در تگزاس وارد کرده اند.

ماجرا به این نقطه ختم نمی شود! نظرسنجی دیگری که در ایالت کلیدی ویسکانسین صورت گرفته است،نشان می دهد که بایدن در صورت انتخاب به عنوان نامزد نهایی دموکراتها، می تواند با اختلاف ۹ درصد در این ایالت بر ترامپ غلبه پیدا کند.

این نظرسنجی نشان می دهد که برنی سندرز، دیگر نامزد حزب دموکرات نیز با احتلاف ۴ درصد از ترامپ ( که ۴۴ درصد آرا را کسب کرده است ) پیش است و الیزابت وارن و کامالا هریس، در موقعیتی برابر با رئیس جمهور آمریکا قرار دارند. در چنین شرایطی ترامپ آرزو می کند که بایدن یا سندرز به دور پایانی رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه پیدا نکنند.

ویسکانسین به همراه “میشیگان”،”پنسیلوانیا”و”فلوریدا” از ایالات مهمی بودند که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در آنها پیروز شد.همین پیروزیها سبب شد تا ترامپ در نهایت بتواند هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات را شکست داده و در راس معادلات سیاسی و اجرایی ایالات متحده قرار گیرد.

با این حال نظرسنجی های صورت گرفته طی ماههای اخیر نشان می دهد که برخی رای دهندگان در این ایالات، دیگر قصد ندارند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آرای خود را به سود ترامپ و جمهوریخواهان به گردش در بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *