نور نیوز گزارش می دهد:

رمزگشایی ازفضاسازی هسته ای آمریکا/ استیصال واشنگتن مقابل راهبرد مقاومت فعال

اتخاذ راهبرد مقاومت فعال از سوی جمهوری اسلامی ایران منجر به استیصال و سردرگمی کاخ سفید و رژیم صهیونیستی و روی آوردن آنها به فضاسازی علیه فعالیت های هسته ای صلح آمیز کشورمان شده است.

ترامپ

نورنیوزگروه بین الملل: افزایش فضا سازیهای اخیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و رسانه های وابسته به جریان ساختار شکن در نظام بین الملل بر علیه برنامه هسته ای صلح امیز ایران ضمن آن که در ماهیت دارای مولفه های جدیدی نیست اما از نقطه نظر “زمان” و “نحوه اجرا” واجد ویژگیهای قابل توجهی است:

۱-عدم موفقیت امریکا در تحقق اهداف “سیاست فشار حداکثری” علیه ایران در کنار عزم راسخ کشورمان در پیگیری بدون تنازل “راهبرد مقاومت فعال” و آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ترامپ و تیم سیاسی و امنیتی او را که خود نیز از انها خسته شده است در شرایط بسیار سختی قرار داده است.

۲-متحد اصلی ترامپ در منطقه یعنی نتانیاهو که امیدوار بود با توسعه شرارتهای خود در سوریه و عراق،جریان مقاومت را منفعل کند، با افزایش بی سابقه انسجام گروههای مقاومت مواجه شده و با دریافت روزانه ضربات سخت و غیر منتظره ،در استانه انتخابات در سرزمینهای اشغالی با موقعیت شکننده ای روبرو شده است.
۳-اظهار نظر اخیر بولتون ( در آخرین روزهای حضور وی در کاخ سفید ) در استانه سفر فروتا به ایران و فضاسازیهای بنگاه دروغ پراکنی رویترز و نمایش رسانه ای نتانیاهو همگی نشانه هایی از پروژه مشترکی است که هریک از بازیگران آن به دلیل قرار گرفتن در تنگناهای راهبردی، اهداف اختصاصی خود را از پیگیری ان دنبال می کنند.
۴- بروز و ظهور این اقدامات از سوی کشورها و رژیم های شرور نشان می دهد که هدف گذاری جمهوری اسلامی ایران در چارچوب “راهبرد مقاومت فعال” کاملا هوشمندانه و موثر بوده و موجب تحمیل انفعال به طرفهای مقابل و تلاش انان برای تغییر زمین بازی با طرح ادعاهای سوخته ونخ نما شده است.
۵- به طورقطع جمهوری اسلامی ایران در کنار تداوم دیپلماسی فعال با کشورهای اروپایی به عنوان بخشی از راهبرد” مقاومت فعال” بدون توجه به فضاسازیهای مخرب، برنامه کاهش تعهدات برجامی را در دوره های ۶۰ روزه با جدیت دنبال کرده و همچنان به این مسیر که تداوم ان موجب وارد شدن فشار جدی به امریکا و همپیمانان این کشور شده است ادامه خواهد داد
۶-اگرچه نمایشها و نقاشیهای رنگارنگ نتانیاهو بدلیل سابقه دروغ پردازیهای او کمترین تاثیر را در تغییر نگاه جهانی نسبت به برنامه صلح امیز هسته ای ایران دارد لیکن انتظار این است که نهادقانونی ناظر یعنی آژانس بین المللی انرژی اتمی که بیشترین نظارت و بازرسی را در طول تاریخ خود از برنامه صلح امیز هسته ای ایران داشته است به طور جدی از جایگاه قانونی و اعتبار گزارشهای خود دفاع کرده و در برابر جریان سازیهای هدفمند کشورها و رژیم های شرور بایستد.
۷- بدون شک دولت ترامپ در برهه فعلی برای جلوگیری از افزایش تصاعدی هزینه های ایالات متحده در تقابل با جمهوری اسلامی ایران باید با پند اموزی از بیش از سه سال مواجهه بی حاصل با جمهوری اسلامی ایران مسیر عمل به تعهدات قانونی خود را برگزیند و از تحقیر مستمر این کشور در سطح افکارعمومی داخلی و بین المللی جلوگیری کند. ترامپ بهتر از هر کس دیگری می داند که دیگر “جان بولتون” نیز در کاخ سفید حضور ندارد که او بتواند همه تقصیرها در خصوص ایران را بر گردن وی بیاندازد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *