جزییاتی از طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان

یک هواپیمای شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا موفق شد مسیر میان شهرهای سیدنی و نیویورک را طی 19 ساعت و 16 دقیقه طی کرده و عنوان طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان را به خود اختصاص دهد.

به گزارش نورنیوز؛ یک فروند «بوئینگ دریم‌لاینز ۷۸۷-۹» شرکت کانتاس، توانست طی ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه، رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان را شکسته و جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

تفاوت زمانی ۱۵ ساعته نیویورک و سیدنی سبب شد مسافران این پرواز، تمام روز شنبه را در آسمان باشند.

بوئینگ دریم‌لاینری که این پرواز آزمایشی را انجام داد با بیشترین مقدار سوخت و کمترین مقدار وزن بار و مسافر پرواز کرد. مسافران این پرواز، کادر پرواز، مدیران شرکت کانتاس، روزنامه‌نگاران و تعدادی از دانشمندان و پژوهشگران حوزه هوانوردی بودند.

«آلان جویس»، مدیر عامل گروه کانتاس، پس از رسیدن به سیدنی گفت که امیدوار است این پرواز آزمایشی، مقدمه‌ای برای ارائه پروازهای منظم باشد که سرعت مسافرت افراد را افزود و به آنها این امکان را بدهد که از این سوی کره زمین به سوی دیگر آن بروند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرد: «هدف از این پرواز که رکوردها را شکسته، انجام پژوهش‌های علمی روی مسافران و کادر پرواز، در اینگونه پروازهای بسیار طولانی و همچنین بررسی روش‌های موثر در کاهاش استرس ناشی از پروازهای طولانی ومشخص کردن زمان‌های مناسب برای کار و استراحت کادر پرواز است.»

در حال حاضر طولانی‌ترین پرواز تجاری جهان توسط یک شرکت هواپیمایی در سنگاپور انجام می شود که مسافت میان شهرهای سنگاپور و نیوآرک در ایالت نیوجرسی آمریکا انجام می‌شود که ۱۸ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *