تعداد متولدین دختر و پسر در سال 97

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفت: ۷۰۴ هزار و ۶۷ نوزاد پسر و ۶۶۲ هزار و ۴۵۲ نوزاد دختر در سال ۹۷ متولد شدند.

به گزارش نورنیوز، سیف‌الله ابوترابی به آمارهای چهار واقعه حیاتی در سال ۹۷ اشاره کرد. بر این اساس تعداد متولدین سال 97 بیش از یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۱۹ بوده است. که از این تعداد ۷۰۴ هزار و ۶۷ نوزاد پسر و ۶۶۲ هزار و ۴۵۲ نوزاد دختر بودند.

وی اضافه کرد: نسبت تعداد جنسیت در متولدین سال 97 به ازای هر ۱۰۶/۳ پسر ۱۰۰ دختر است. نسبت ولادت ثبت شده برای ساکنان شهرها ۷۷ درصد بود. همچنین ثبت ولادت در مهلت قانونی حدود ۹۸/۷ و میزان عمومی (ناخالص) ولادت در کشور نیز به ازای هر هزار نفر جمعیت ۱۷/۱ بود .

آمار فوت شدگان در سال 97

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال به آمارهای فوتی‌های ثبت شده در کشور در سال ۹۷ نیز اشاره کرد. به گفته وی ۳۷۷ هزار و ۲۴۵ مورد فوتی در سال ۹۷ ثبت شد. از این تعداد ۲۱۱ هزار و ۵۱۸ مورد مرد و ۱۶۵ هزار و ۶۷۵ مورد نیز زن بودند. نسبت جنسیت حاصل از ثبت رویداد وفات نیز ۱۲۷ فوت مرد در مقابل ۱۰۰ فوت زن همچنین نسبت فوت ثبت شده برای ساکنان شهرها نیز ۷۳/۸ درصد بود. از طرفی ۹۸/۱ درصد از فوتی‌ها در مهلت قانونی به ثبت رسیدند.

ابوترابی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق ثبت شده در سال ۹۷ اظهارکرد: ۵۴۹ هزار و ۸۶۱ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است. همچنین ۱۷۴ هزار و ۶۹۸ واقعه طلاق در سال ۹۷ در کشور به ثبت رسید. در این میان میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷.۵ سال و زنان ۲۳/۴ سال گزارش و میانگین سن مردان در طلاق‌های ثبت شده ۳۶/۹ سال و میانگین سن زنان هنگام طلاق ۳۲/۱ سال ثبت شد.

۲ thoughts on “تعداد متولدین دختر و پسر در سال 97

  1. سلام. بطور اتفاقی با سایت وزین شما اشنا شدم. اسمش برام جالب بود. شروع کردم به مطالعه کردن. تقریبا تیر همه اخبار را مطالعه کردم. بعد یهو یه جمله بالای سایت به چشمم خورد که از هدف والای این رسانه برای تغییر شیوه اطلاع رسانی و ایجاد تغییر سخن گفته بود اما متاسفانه تفاوتی با دیگر رسانه ها به هیچ وجه نیافتم. بنظرم جمله دقیقی ننوشتید. اصلا نمیدونم مستقل هستید یا به جایی وصلید و برام مهم نیست اما در لحظه اول کمی خوشحال شدم که رسانه ای اومده و هدفش رویکرد متفاوت است اما بعد متوجه شدم فرقی با بقیه نداره. منظورم از متفاون بودم این نیست که ساز مخالف بزنه بلکه شیوه ای متفاوت داشته باشه . در هر صورت کمی پر حرفی کردم مرا ببخشید اما درد دلی بود که اصلا نمیدونم میخونیدش یا خیر چون شاید در میان صدها یا هزاران کامنت اصلا مطلب من دیده نشه. بدم نمیاد مدت کوتاهی در کنار شما کار رسانه ای بکنم و چیزهای جدیدی بیاموزم و به اندک تجربه ای در کار رسانه ای در سنوات قبل داشته ام، بیافزایم. یاعلی

    1. سلام جناب عبادی، ممنون از اظهار نظر صمیمانه شما، رویکرد ما به نظر خودمون جدیده و داریم در راستای اهدافی که بیان کردیم حرکت کنیم هرچند با نتیجه ی مطلوب فاصله ی زیادی داریم، و البته هر کمک دوستانه ای رو مشتاقانه می پذیریم، انتقاد باشد یا دستی برای یاری!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *