سردار تنگسیری:

با اقتدار از خلیج فارس حراست و حفاظت می کنیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام آمادگی این نیرو برای دفاع از آب‌های ایران گفت: با اقتدار از خلیج فارس حراست و حفاظت می کنیم و به هرگونه تعرض به مرزهای آبی ایران پاسخ کوبنده و سخت می دهیم.

 

به گزارش نورنیوز به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری در مجمع سراسری فرماندهان سپاه اظهار  داشت: توقیف نفتکش انگلیسی و دستگیری نیروهای آمریکایی و انگلیسی در آب های خلیج فارس تنها گوشه ای از اقتدار نیروهای دریایی سپاه بود که لرزه بر پیکر دشمن انداخت

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام آمادگی این نیرو برای دفاع از آب‌های ایران گفت: با اقتدار از خلیج فارس حراست و حفاظت می کنیم و به هرگونه تعرض به مرزهای آبی ایران پاسخ کوبنده و سخت می دهیم.

وی افزود: ایران دارای دو دریا در شمال و جنوب است که در جنوب ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر و در شمال نیز ۸۰۰ کیلومتر ساحل داریم و همین امر اهمیت مرزهای دریایی ما را نشان می دهد.

سردار تنگسیری با اشاره به مقابله دریایی سپاه در دفاع مقدس  با نیروهای آمریکایی گفت: نیروی دریای سپاه در یک سال و نیم درگیری با نیروهای آمریکایی ۹ شهید را تقدیم انقلاب  و اسلام کرد، اما آمریکا بیش از ۲۵ کشته و خسارت های میلیارد دلاری متحمل شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: نیروی دریایی سپاه در این مواجهه ها تنها چهار قایق خود را از دست داد اما آمریکا ناو ساموئل جی رابرتز و کشتی های غول پیکری را از دست داد که سال ها جبران این خسارت ها برای آن ها به طول انجامید.

وی ادامه داد: ما در مقابل هیچ قدرتی غیر از خداوند متعال سر خم نمی کنیم و روز به روز بر اقتدار این سپاه در عرصه های مختلف افزوده می‌شود.

سردار تنگسیری گفت: اکنون آمریکایی ها در هر دو هفته تنها مبلغی بالغ بر دو  و نیم  میلیون دلار را هزینه یک ناوشکن مستقر خود در خلیج فارس می کنند که این نشان می دهد که تا چه اندازه خلیج فارس برای آن ها اهمیت دارد اما هر زمانی که دست از پا خطا کرده اند با واکنش جدی و سریع نیروی دریایی سپاه مواجه شده‌اند.

وی بیان کرد : دستگیری نیروهای آمریکایی و انگلیسی تنها یک هشدار برای کشورهای بود که قصد تعرض به مرزهای ایران را دارند و موارد دیگر اگر کشوری به خود اجازه دهد بدون اجازه وارد مرزهای آبی ایران شود سرنوشت تلخی در انتظار آنها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *