نورنیوز گزارش می دهد؛

ادامه خلق دوگانه های کاذب از سوی واشنگتن/هزینه های شکست ترامپ مقابل ایران

بدون شک هر اندازه آمریکایی ها برای خلق دوگانه های کاذب در مقابل ایران تلاش کنند، از تمرکز بر روی دوگانه واقعی که خود با آن مواجه هستند باز خواهند ماند.

ترامپ

به گزارش نورنیوز، گروه بین الملل: «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای با شبکه «الحره» ادعا کرده ایران باید بین مذاکره با آمریکا و فروپاشی اقتصاد خود یکی را انتخاب کند.

این مقام آمریکایی سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را «دیپلماتیک» خواند و گفت که او از این لحاظ بسیار«سخاوتمندانه» عمل کرده است!

آنچه مسلم است اینکه مقامات دولت ترامپ پس از حدود سه سال ناکامی در برابر اقتدار و قوت جمهوری اسلامی ایران ، روی به خلق دوگانه های کاذب آورده اند.

ترامپ و همراهانش در ابتدای حضور خود در قدرت، به نظام و ملت ایران هشدار می دادند که بین دو گزاره «فروپاشی کامل نظام جمهوری اسلامی» و «تامین خواسته های آمریکا» دست به انتخاب بزنند، اما امروز، پس از اعمال مستمر استراتژی «فشار حداکثری» از سوی دولت ترامپ، مقامات کاخ سفید چند مرحله عقب تر رفته و از «فروپاشی اقتصادی ایران» سخن می گویند!

از سوی دیگر، بسیاری از محاسبات مقامات آمریکایی در تقابل با کشورمان غلط از آب درآمده است.

ترامپ در صدد بود با استفاده از ظرفیتهای ضد ایرانی جان بولتون و انگیزه بالای وی برای مواجهه با نظام و ملت ایران، به توهم «فروپاشی نظام ایران» عینیت بخشد، اما در نهایت پس از صرف هزینه های راهبردی، استراتژیک و تاکتیکی فراوان ناچار شد بولتون را از کاخ سفید اخراج کند.

کار به جایی رسیده است که امروز ترامپ (که خود مقصر سرکارآوردن بولتون در کاخ سفید بوده است)، همه تقصیرها را بر گردن مشاور امنیت ملی سابق خود می اندازد!

اظهارات اخیر برایان هوک، که اتفاقا از سوی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز تکرار شده است، تلاش پوچ و بی فایده دوباره مقامات آمریکایی رای خلق دوراهی ها و دوگانه های کاذب در برابر ملت ایران است.

بدیهی است که نه تنها دو راهی “تن دادن به خواسته های آمریکا” و ” سقوط اقتصادی ایران” وجود خارجی ندارد، بلکه در مقابل آن ، دوگانه “سقوط ترامپ از قدرت ” و ” پذیرش بدون شرط قدرت ایران “در واشنگتن خودنمایی می کند.

هم اکنون، این ایالات متحده آمریکا و دولت ترامپ هستند که باید میان این دوگانه واقعی دست به انتخاب بزنند. بدون شک هر اندازه آنها برای خلق دوگانه های کاذب در مقابل ایران تلاش کنند، از تمرکز بر روی دوگانه واقعی و حساسی که خود با آن مواجه هستند باز خواهند ماند!

در این صورت، هزینه های شکست ایالات متحده در برابر«ایران قدرتمند» دوباره به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت. موضوعی که بسیاری از استراتژیست های حوزه سیاست خارجی آمریکا نیز نسبت به آن اذعان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *