اتریش خواستار فشارهای بین‌المللی بر آنکارا شد

صدر اعظم سابق اتریش، حمله نظامی ترکیه به سوریه را محکوم کرده و خواستار اعمال فشارهای بین‌المللی بر اردوغان شد.

سباستین کورس

به گزارش نورنیوز؛ گروه بین الملل: «سباستین کورس» صدر اعظم سابق اتریش که مسئول تشکیل کابینه بعدی در این کشور است حمله نظامی ترکیه به سوریه را محکوم کرده و خواستار اعمال فشارهای بین‌المللی بر اردوغان شد.

وی گفت: من این اقدام ترکیه را کاملا غلط ارزیابی می کنم. من این اقدام را محکوم می کنم. من امیدوارم که جامعه بین المللی واکنش قدرتمندانه ای به این مسئله نشان دهد.

کورس مردم این منطقه (شمال سوریه) را قربانی این اقدامات دانسته و درباره عواقب این اقدام ترکیه برای اروپا از جمله هجوم بیشتر پناهندگان هشدار داده و چنین وضعیتی را واقعا وخیم ارزیابی کرده و خواستار اعمال فشار بیشتر بر رئیس جمهور ترکیه شد.

صدر اعظم سابق اتریش در خصوص  تهدید اردوغان مبنی بر اینکه توافق پناهندگان با اتحادیه را لغو می کند نیز تصریح کرد: کسی که از دیگران اخاذی می کند قابلیت قرار گرفتن در معرض اخاذی را دارد. کسی که اجازه دهد توسط اردوغان مورد اخاذی قرار گیرد شکست خورده است.

وی انتقاد شدیدی به ترکیه وارد کرده و بیان کرد: ترکیه کشوری است که در آن یک سیستم دموکراتیک کارآمد وجود نداشته و افکار دیگر سرکوب شده و کاملا آشکار با تهدیدات در مسیر اتحادیه اروپا کار خود را پیش می برد.

کورس در خصوص تداوم مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در این شرایط ابراز شگفتی کرده و خاطرنشان کرد: زمان آن است که نه تنها سخنوری ها در برابر ترکیه را تغییر دهیم بلکه به آن عمل هم کنیم و فشار زیادی بر این کشور وارد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *