القدس العربی بررسی کرد؛

آیا عربستان به علت سیاست های ولیعهد در هرج و مرج غرق خواهد شد؟

«بن سلمان» مسئول مستقیم حمله بیهوده به یمن است که هیچ دستاوردی نداشت، با وجود این که صدها میلیارد دلار صرف خرید تسلیحات مدرن، جنگنده ها و بدست آوردن حمایت کشورهای غربی شد و همه این اقدامات در برابر نیروهای انصارالله شکست خورد.

 

«بن سلمان» مسئول مستقیم حمله بیهوده به یمن است که هیچ دستاوردی نداشت، با وجود این که صدها میلیارد دلار صرف خرید تسلیحات مدرن، جنگنده ها و بدست آوردن حمایت کشورهای غربی شد و همه این اقدامات در برابر نیروهای انصارالله شکست خورد.

به گزارش نورنیوز ـ گروه بین الملل: «القدس العربی» چاپ انگلیس در یادداشتی به قلم «علی الغراش» با اشاره به اوضاع نابسامان جامعه عربستان، نوشت:

عربستان در تنگنای شدیدی قرار دارد. ولیعهد این کشور نیز در جریان اتهاماتی که بیشتر و بیشتر می شود، مانند گوی برفی که با چرخش خود بزرگتر می شود، در مخمصه ای گرفتار شده است چرا که در رویدادها و رسوایی های این کشور نقش مستقیم دارد.

او مسئول مستقیم حمله بیهوده به یمن است که هیچ دستاوردی نداشت با وجود این که صدها میلیارد دلار صرف خرید تسلیحات مدرن، جنگنده ها و بدست آوردن حمایت  کشورهای غربی شد. همه این اقدامات در برابر نیروهای انصارالله شکست خورد، نیروهایی که در عمق خاک ریاض حملاتی انجام دادند و صنعت نفت این کشور را با حمله به تاسیسات «بقیق» و «خریص» هدف قرار داده و تولید نفت این کشور را به صفر رساندند.

رسوایی دیگر نابودی سه تیپ زرهی نظامی عربستان و دستیابی به تجهیزات نظامی و قتل و اسارت هزاران سرباز ائتلاف عربستان به علاوه بحران قطر و نیز تنش زایی با ایران است.

بن سلمان مسئول مستقیم قتل روزنامه نگار «جمال خاشقجی» در داخل کنسولگری عربستان به دست تیم اطلاعات رسمی وابسته به دفتر اوست که جسد این روزنامه نگار را به صورت هولناکی قطعه قطعه کرده و آن را تا به امروز پنهان کردند.

امروز سالگرد کشته شدن او طی عملیاتی است که عرش حکومت عربستان را به لرزه درآورد و به توقف هدف های دیگر «تیم ببر» برای حذف فیزیکی مخالفان خاندان حاکم ریاض منجر شد.

مصاحبه او با شبکه «سی بی اس» آمریکا با برنامه ریزی دقیق مسئولان بلند مرتبه در حکومت عربستان به ویژه دفتر ولیعهد به منظور بهبود چهره او در افکار عمومی جهان انجام گرفت.

امپراطوری رسانه ای عربستان تلاش کرد این مصاحبه را نشانه شجاعت این شاهزاده به خاطر اعتراف وی به مسئول بودن در این حادثه جلوه دهد.

تمام شواهد در مورد قتل محافظ شخصی ملک سلمان، وجود عملیات پاکسازی را تایید می کند و نشان می دهد روایت رسمی قانع کننده نیست. محفاظ شخصی پادشاه یعنی «عبدالعزیز الفغم» شخصیت مهمی بود، چرا که زندگی پادشاه در دستان وی قرار داشت و هیچ کس بدون اجازه وی نمی توانست با پادشاه ملاقات کند.

این حوادث و توجه بین المللی به سالگرد قتل خاشقجی تمام برنامه های بن سلمان را برای بهبود تصویر خود از میان برد.

متاسفانه تا به امروز جامعه بین المللی سکوت کرده و به دنبال منافع خود و بهره برداری از عربستان است که صدها میلیارد دلار حق سکوت از این کشور اخذ می کند. این جنایت ثابت کرده است جامعه بین المللی به حقوق بشر و محقق شدن عدالت اهمیتی نمی دهد.

محمد بن سلمان در مخصمه گرفتار است و از بحران های خطرناکی رنج می برد که او را غرق خواهد کرد در حالی که از جهان می خواهد او را نجات دهد. وی از جهان خواست به منظور جلوگیری از وقوع بحران نفتی در جهان اقدامی انجام دهد، اما جهان که به دنبال منافع خود است، آماده ورود به جنگ برای نجات وی تحت عنوان نجات بازار انرژی جهان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *