کمالوندی بیان کرد:

آژانس انرژی اتمی ساعاتی پیش غنی‌سازی ۴.۵ درصد را تائید کرد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: سطح غنی‌سازی ما به ۴.۵ درصد رسیده است و امروز هم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از چند نمونه برداری، این مساله را تائید کرد.

کمالوندی

به گزارش نورنیوز، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست شواری عالی استان‌ها اظهار کرد: ما تا ساعت ۲۴ روز ۱۶ تیرماه به اروپایی‌ها فرصت دادیم و سپس اقدامات خود در افزایش سطح غنی‌سازی را آغاز کردیم.

وی افزود: فردای ۱۶ تیر ماه، سطح غنی‌سازی ما به ۴.۵ درصد رسید و امروز هم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از چند نمونه برداری، این مساله را تائید کرد.

کمالوندی در ادامه با بیان اینکه ایران نباید خود را از بازار فروش آب سنگین محروم کند، تاکید کرد: ما چند وقت پیش مقداری آب سنگین صادر و بازارهایی را پیدا کردیم و آن را به ماده با ارزش دیگری تبدیل و صادر کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران مسیر درستی را پیش گرفت و اگر این صبر یکساله نبود ما هم در داخل و هم در خارج از کشور مشکل داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در بیرون رفتن از برجام محاسباتی داشتند که کاملاً اشتباه بود، خاطرنشان کرد: ایران مسیر درستی را پیش گرفت و اگر این صبر یک ساله نبود ما هم در داخل و هم در خارج از کشور مشکل داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *