گزارشی از جديدترين تصميم ترامپ؛

پول دوا و درمان ندارید آمریکا نیایید

رئيس جمهوری آمريكا هرروز كه می گذرد قوانين مهاجرت به اين كشور را سخت تر می كند.

به گزارش نورنیوز، بر اساس آخرین تصمیمات کاخ سفید، دونالدترامپ ورود مهاجرانی را که بیمه نیستند یا توانایی پرداخت هزینه‌هایپزشکی خود را ندارند به خاک آمریکا موقتا ممنوع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ابلاغیهای را امضا کرد که مطابقآن ورود مهاجران خارجی به خاک آمریکا محدود می‌شود. این دستورشامل آن دسته مهاجرانی است که نتوانند دست کم برای ۳۰ روزنخست اقامت خود در خاک آمریکا مدارکی دال بر پوشش بیمه‌ یاتوانایی پرداخت هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی خود ارائه کنند.

دونالد ترامپ در متن ابلاغیه خود برای تحدید ورود مهاجران بدون بیمهنوشته است:«از آنجا که نظام درمانی ما با چالش ناشی ازهزینه‌های پرداخت نشده درمان مواجه است، دولت ایالات متحده باپذیرش هزاران فرد بیگانه که به هیچ عنوان توانایی پرداخت هزینه‌هایدرمان را ندارند، کار خود را دشوارتر کرده است».

با این حال کاخ سفید ضمن انتشار خبر این ابلاغیه دولتی تصریحکرده است که این تصمیم شامل حال پناهجویان و پناهندگان در خاکآمریکا نمی‌شود. قرار است این تصمیم تازه دولت از روز یکشنبه سومنوامبر اجرایی شود.

منع و محدود ساختن ورود مهاجران قانونی و غیرقانونی به خاکآمریکا همواره در دستور کار دولت ترامپ بوده است. دولت آمریکا چندروز پیش اعلام کرد این کشور در سال ۲۰۲۰ فقط ۱۸ هزار پناهجویخارجی را خواهد پذیرفت. این کمترین آمار پذیرش پناهجو در آمریکااز آغاز برنامه جذب مهاجران در تاریخ معاصر آمریکا به شمار میآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *