رئیس پلیس راهور ناجا:

۵۶ درصد تصادفات مربوط به نقاط حادثه خیز است

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۲۱۷ هزار جاده در کشور وجود دارد و ۵۶ درصد تصادفاتی که رخ می دهد، مربوط به نقاط حادثه خیز این جاده‌ها است.

تصادفات

به گزارش نورنیوز، سردار سید کمال هادیانفر روز چهارشنبه در رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور اظهار داشت: اگر وزارت راه و شهرسازی این نقاط حادثه خیز را برطرف کند، ۵۶ درصد تصادفات کاهش می‌یابد.

وی افزود: یکی از جدی ترین برنامه‌ها و اهدافی که پلیس راهور ناجا در دستورکار خود دارد، توسعه انضباط ترافیکی است.

وی افزود: ۴۴ میلیون راننده و ۳۳ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارند که در ۲۱۷ هزار جاده کشور در حال تردد هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: توسعه انضباط ترافیکی، کاهش تصادفات و جان باختگان به عنوان یک برنامه در رأس کارمان هستند.

هادیانفر گفت: در ۱۰ استان هدف که بیش از ۵۶ درصد تصادفات را به خود اختصاص دادند، طرح نامحسوس با وسایل کنترلی پیشرفته مانند پهپاد، جایروپلین و نظایر آن فعال می‌شوند.

وی اظهار داشت: تردد رانندگان شرطی شده است؛ به محض اینکه ماشین پلیس دیده می‌شود، راننده سرعت خود را کاهش می‌دهد و بعد از آن دوباره با سرعت حرکت می‌کند، گشت‌های نامحسوس برای این است که این رفتارها انجام نشود.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه وظیفه کاهش کشته ها فقط با پلیس نیست، تصریح کرد: پلیس یک سازمان از ۳۲ سازمان کشور است که در این زمینه مسئولیت دارد به عنوان مثال اگر هزار و ۵۸۲ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها کاهش یابد، ۵۶ درصد تصادفات کاهش می یابد. بیمه مرکزی حاضر است حدود ۳۰۰ میلیون تومان دیه فوت را بدهد ولی برای کاهش تصادفات هزینه نپردازد.

برخی خودروسازان ارابه مرگ می سازند

وی گفت: برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند و این خودروها نباید در جاده‌ها حرکت کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه کاهش تلفات و جان باختگان حوادث رانندگی یک اصل مهم و هدف اصلی پلیس راهور است، توضیح داد: سایر دستگاه‌ها علاوه بر پلیس نیز باید پای کار آمده و به وظایف خود عمل کنند. در این خصوص گشت‌های نامحسوس پلیس راهور برای برخورد با تخلفات ترافیکی عملیاتی شده است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه حدود ۸۲ درصد علل تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است، اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، برخورد جدی گشت‌های نامحسوس را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: به زودی ۲ هزار دوربین کنترل جاده ای و دوربین‌های لیزری جدید بکارگیری خواهد شد که در کاهش برخورد و تنش بین رانندگان و پلیس نیز موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *