نورنیوز گزارش می دهد :

سرنوشت ترامپ را این ۱۶ درصد رقم خواهند زد!

ترامپ به صورت تقریبی و میانگین، حدود 25 درصد در میان کل رای دهندگان لاتین تبار در ایالات متحده آمریکا طرفدار دارد. بدون شک این میزان حمایت اندک برای پیروزی وی در ایالات حساس و کلیدی کافی نیست.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: دونالد ترامپ به نقطه ای رسیده است که هرگز تصور آن را نمی کرد! اینکه هیسپانها یا همان آمریکایی های لاتین تبار به پاشنه آشیل وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تبدیل شوند.


آمریکایی‌های هیسپانیک و لاتین یک گروه قومی زبانی از آمریکایی‌ها است که تبار آنان به کشورهای آمریکای لاتین و اسپانیا بر می‌گردد.


هیسپان‌ها در ۲۰۱۱ با ۵۲ میلیون جمعیت، ۱۶٫۷٪ از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دادند. نرخ رشد آن‌ها از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷، ۲۸٫۷٪ یعنی سه برابر نرخ رشد کل جمعیت این کشور بوده است. از این رو هیسپانها اقلیتی تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در آمریکا خواهند بود.


این تاثیرگذاری، به مراتب در ایالات خاکستری و پاندولی بیشتر خواهد بود؛ در ایالت فلوریدا، نزدیک به ۶۰ درصد از هیسپانهایی که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به ترامپ رای داده بودند، این بار تاکید دارند که آرای خود را به سود نامزد رقیب وی به گردش در آورند.


این موضوع به تنهایی زنگ خطر را برای رئیس جمهور آمریکا به صدا در آورده است، زیرا فلوریدا ایالتی است که طی ۶ دهه اخیر، رئیس جمهور منتخب هر یک از انتخاباتهای ریاست جمهوری در آن پیروز شده است، ترامپ اما سعی دارد سخنی از کاهش محبوبیت خود نزد آمریکایی های هیسپانیک لاتین تبار به میان نیاورد.


مطابق آنچه نشریه «پولیتیکو» منتشر کرده است، ترامپ به صورت تقریبی و میانگین، حدود ۲۵ درصد در میان کل رای دهندگان لاتین تبار در ایالات متحده آمریکا طرفدار دارد. بدون شک این میزان حمایت اندک برای پیروزی وی در ایالات حساس و کلیدی کافی نیست.


با این حال ماجرا به این نقطه ختم نمی شود و در صورتی که «بایدن»، «کامالا هریس» یا هر نامزد دموکراتی که به دور نهایی رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ راه پیدا کند، ضمن ارائه وعده اصلاح سیاستهای مهاجرتی ترامپ، بتواند بر روی شعار تامین امنیت اقتصادی هیسپانها مانور دهد، قطعا در ایالات حساس می تواند ترامپ را پشت سر بگذارد.


نکته دیگر اینکه «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا، برنامه ویژه ای برای هدایت آرای آمریکایی های هیسپانیک در انتخابات آینده دارد.


براساس نظرسنجی انجام شده توسط شبکه اسپانیایی زبان آمریکا به نام “Noticias Telemundo” در مهر ماه سال گذشته، در میان رای‌دهندگان لاتین‌تبار مقیم آمریکا ۶۷ درصد نگاه مثبتی به باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا دارند و در مقابل تنها ۲۰ درصد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا را قبول دارند، از این رو حمایت اوباما از یک نامزد خاص در انتخابات درون حزبی دموکراتها و در دور نهایی رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، منجر به سرازیر شدن آرای لاتین تبارها به سبد رای دموکراتها خواهد شد، موضوعی که ترامپ و همراهانش به شدت نسبت به وحشت و واهمه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *