سخنگوی نظامی یمن خبرداد:

ساخت نسل جدید موشک‌های دور برد در یمن

سخنگوی نظامی یمن گفت: نسل سومی از موشک‌های دور برد ”برکان“ ساخته شده که هنوز از آن‌ها استفاده نکرده ایم.

ارتش یمن

به گزارش نورنیوز، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نظامی یمن در کنفرانس خبری گفت: نسل سومی از موشک‌های دور برد ”برکان“ ساخته شده که هنوز از آن‌ها استفاده نکرده ایم.

وی در خصوص توانایی هوایی نیز گفت: پهپاد تهاجمی صماد-۳ می‌تواند ۱۷۰۰ کیلومتر پرواز کند و با موفقیت آزمایش شده و به برخی از فرودگاه‌های سعودی و اماراتی نیز حمله کرده است.

سلاح‌های پیشرفته جدید از جمله موشک بالدار قدس-۱ و پهپاد‌های صماد ۱ و ۳ از توانایی رادار گریزی برخوردارند در نتیجه می‌توانند به اهدافشان در عمق خاک عربستان و امارات حمله کنند. ذخایر راهبردی در اختیار ارتش یمن است که برای سال‌های آینده نیز کافی است و صنایع نظامی فقط به موشک و پهپاد محدود نمی‌شود بلکه انواع تجهیزات را نیز شامل می‌شود.

افزایش توانایی‌های یمن و حملات پیاپی به فرودگاه‌های سعودی، این رژیم را مجبور کرده است پرواز‌ها به سمت فرودگاه اب‌ها را به مدت دوازده ساعت از زمانیکه تاریکی شب آغاز می‌شود، متوقف کند تا از هرگونه حملات جدید در امان بمانند این در حالی است که مسافران از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل سردرگمی در داخل فرودگاه‌های سعودی و تأخیر و لغو پرواز‌ها، گله‌مند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *