رهبر انقلاب در دیدار جمعی از استادان و نخبگان دانشگاه‌ها:

دفاع از ملت فلسطین هم جنبه انسانی دارد، هم جنبه دینی و شرعی

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه دفاع از ملت فلسطین هم جنبه انسانی دارد، هم جنبه دینی و شرعی، تاکید کردند: راهپیمایی روز قدس در دفاع از مردم فلسطین امسال از هرسال دیگر مهمتر است.

به گزارش نورنیوز، در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره‌) دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار اظهار داشتند: راهپیمایی روز قدس در دفاع از مردم فلسطین امسال از هرسال دیگر مهم تر است.

ایشان در ادامه افزودند: برخی دنباله‌های آمریکا برای جا انداختن معامله قرن در حال تلاشند اما آمریکا و دنباله‌هایش در این قضیه هم شکست خواهند خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: دفاع از ملت فلسطین هم جنبه انسانی دارد، هم جنبه دینی و شرعی.

رهبر انقلاب اسلامی ادامه دادند: حرفی درباره‌ جنجال مذاکره که حالا خارجی‌ها و روزنامه‌ها و تبلیغاتچی‌ها میگویند؛ مقصود آنها از برگشتن به میز مذاکره، مطلق «مذاکره» نیست؛ بلکه «مذاکره با آمریکا» است؛ وَالّا ما که با مذاکره با دیگران و اروپایی‌ها مشکلی نداریم.

ایشان با بیان اینکه در مذاکره با دیگران و اروپایی‌ها هم مسئله‌مان تعیین موضوع است، افزودند: ما درباره‌ی مسائل ناموسی انقلاب مذاکره نمیکنیم؛ درباره‌ی توانایی نظامی مذاکره نمیکنیم. معنی مذاکره در این مسئله، معامله است؛ یعنی از توانایی دفاعی‌تان کوتاه بیایید.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: مذاکره درباره‌ی این‌جور مسائل، دو کلمه است: آنها میگویند این را میخواهیم، ما میگوییم نه! مثل قضیه‌ی آن خواستگاری که از او پرسیدند چه شد؟ گفت همه چیز پیش رفته غیر از دو چیز: ما میگوییم دختر شما را میخواهیم و آنها میگویند غلط میکنید!

رهبر انقلاب اظهارداشتند: پس منظور اینها از مذاکره، مذاکره با آمریکا است که درباره‌ی این هم گفتیم که مذاکره نمیکنیم؛ علتش این است که مذاکره هیچ فایده‌ای ندارد و ضرر هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *