واعظی در جلسه هیات دولت:

توقیف نفتکش ایرانی اشتباه بود/ اروپا به دنبال خروج از برجام نیست

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اقدام انگلستان درخصوص توفیف نفتکش ایرانی کار بسیار اشتباهی بود و نوعی راهزنی بین‌المللی به شمار می رود بنابراین از سوی جمهوری اسلامی ایران این عمل محکوم شد.

به گزارش نورنیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اروپایی که عزم جمهوری اسلامی را در دو ماه اول برای کاهش تعهدات برجامی دیده‌اند و همچنین باتوجه به اقدامی که برای مرحله دوم شروع شده، طبیعی است که با جدیت بیشتری تلاش می‌کنند تا بتوانند به راه‌حلی برسند تا برجام را حفظ کنند.

وی افزود: در این راستا تماس‌هایی گرفته شده و نمایندگانی از کشورهای اروپایی به ایران آمده‌اند. اگر منافع ما در برجام قابل تامین باشد، برجام قابل اجرا است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلستان گفت: اقدام انگلستان کار بسیار اشتباهی بود و نوعی راهزنی بین‌المللی بوده است لذا از طرف جمهوری اسلامی محکوم شد. به دنبال حل این موضوع از طریق سیاسی و دیپلماتیک هستیم.

واعظی با بیان اینکه توقیف این نفتکش ارتباطی با برجام ندارد، افزود: در جهان اتفاقات متعددی می‌افتد که نمی‌توان همه را به هم ربط داد اما این نوع برخوردهای غیردوستانه در روابط دو کشور اثر مطلوبی نمی‌گذارد.

وی در مورد تهدید اروپا مبنی بر اجرای سیستم ماشه گفت: چنین اتفاقی نمی‌افتد. اروپایی‌ها به دنبال خروج از برجام نیستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *