نورنیوز بررسی کرد؛

بحرین بازنده‌ای که توهم پیروزی دارد!

رژیم آل خلیفه اگر حقیقتا به دنبال امنیت منطقه است، در گام اول باید مجوز حضور نظامی آمریکا و انگلیس را در پایگاه‌های نظامی مستقر در بحرین لغو کند تا ریشه اصلی بحران، یعنی حضور خطرناک خارجی ها در منطقه تضعیف شود.

بحرین بازنده‌ای که توهم پیروزی دارد!

نورنیوز ـ گروه بین الملل: وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور آماده میزبانی نشست مربوط به امنیت کشتیرانی و هوانوردی با همکاری آمریکا و لهستان و مشارکت بیش از ۶۰ کشور است.

در بیانیه وزارت خارجه بحرین آمده است: «هدف از این اقدام بحرین، ایفای نقش برای کمک به برقراری امنیت و ثبات منطقه به دلیل خطراتی است که در سایه اقدامات ایران، منطقه را تهدید می‌کند و خطری بزرگ برای دریانوردی و هوانوردی در منطقه محسوب می شود.»

این توهم موثر بودن در مناسبات و تحولات منطقه ای و بین المللی از سوی رژیم دیکتاتور آل خلیفه در حالی است که بسیاری از کشورها رسما از عدم مشارکت در طرح شکست خورده آمریکا خبر داده و حتی کشورهایی چون ژاپن و هند که روابط نزدیکی با آمریکا دارند از پذیرش آن خودداری کرده‌اند.

از سویی؛ ادعای آمریکا مبنی بر اقدام برای تامین امنیت در شرایطی مطرح می شود که این کشور پیشتر ادعای ائتلاف مبارزه با تروریسم و مبارزه با داعش را داشته که نتیجه این ائتلاف‌ها چیزی جز کشتار غیر نظامیان و استمرار حیات تروریسم نبوده است.

از سوی دیگر؛ رژیم آل خلیفه که برای سرکوب مردم کشورش حتی به القاعده روی آورده و در قالب ائتلاف علیه یمن نیز در کنار رژیم سعودی و امارات در کشتار مردم یمن شریک است، قطعا نمی‌تواند ادعای امنیت جهان را داشته باشد.

همچنین، هیئت حاکمه بحرین با علنی کردن روابط خود با رژیم غاصب صهیونیستی، مانند برگزاری نشست منامه و بسترسازی برای پروژه معامله قرن و… عملا به مردم فلسطین، امنیت منطقه و آرمانهای جهان اسلام خیانت کرده و لذا نمی‌تواند ادعای اقدام برای تامین امنیت منطقه را داشته باشد.

بر این اساس؛ رژیم آل خلیفه اگر حقیقتا به دنبال امنیت منطقه است، در گام اول باید مجوز حضور نظامی آمریکا و انگلیس را در پایگاه‌های نظامی مستقر در بحرین لغو کند تا ریشه اصلی بحران، یعنی حضور خطرناک خارجی ها در منطقه تضعیف شود، اقدامی که تاکنون نه تنها از سوی آنان صورت نگرفته که حتی بسترهای لازم برای تداوم حضور غرب در منطقه تقویت شده است.

در آخر اینکه؛ ادعای ضد ایرانی بحرین در حالی است که جهان بر نقش موثر ایران در تامین امنیت منطقه خلیج فارس اذعان دارد و دریافت نشان‌های بین المللی توسط نیروی دریایی ایران در مبارزه با دزدان دریایی شاهد روشنی بر این ادعاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *