سردار اصلانی مطرح کرد:

ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با اشاره به اینکه ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است، گفت: کمک‌های بین‌المللی در این راستا محسوس نیست.

ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر سردار اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر

به گزارش نورنیوز، سردار ناصر اصلانی ظهر دیروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین کشوری است که پرچم دار مبارزه با مواد مخدر جهان معرفی شده است، اظهار داشت: این معرفی شدن مستلزم این است که سازمان ملل و کسانی که وظیفه انسانی دارند و به دنبال حفظ کرامت انسانی هستند در این راه کمک کنند اما متأسفانه این اتفاق نمی‌افتد و امروز ایران به تنهایی در مقابل بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در منطقه که افغانستان است، ایستادگی می‌کند.


وی ادامه داد:  در جلسه شورای هماهنگی استان سیستان و بلوچستان، کمیته‌های ۵ گانه اقدامات خود را در عرصه مقابله، فرهنگی و پیشگیری اعلام کردند و در این جلسه سه مصوبه داشتیم.


معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: ایران ۷۶ تا ۸۰ درصد مواد مخدر جهان را کشف می کند اما کمک های بین المللی در این راستا محسوس نیست.

وی یادآور شد: در اجلاس اسفندماه سال گذشته قرار شد کمک های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر به ایران بشود اما نشده است.

اصلانی عنوان کرد: ایران علیرغم اینکه وظیفه مبارزه داخلی را دارد، وظیفه مبارزه با ترانزیت را نیز عهده دار است و ما نمی‌توانیم از این معضل غافل شویم و دستور رهبری این است که مبارزه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *