ظریف در همایش فرمانداران سراسر کشور:

از ابتدای انقلاب تا به امروز همه محاسبات غربی‌ها و آمریکایی‌ها باطل شده است

وزیر خارجه کشورمان گفت: با تکیه بر مردم از ابتدای انقلاب تا به امروز ملت ایران همه محاسبات غربی‌ها و آمریکایی‌ها را باطل کردند، این پیش‌بینی آمریکایی‌ها نیز باطل شد.

به گزارش نورنیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در همایش فرمانداران سراسر کشور اظهارداشت: امروز سیاست فشار حداکثری برای جدا کردن مردم از حاکمیت است. آمریکا از نظر سیاسی احساس می کند شکست خورده است.

ظریف ادامه داد: دیشب جلسه شورای حکام را تشکیل داده نمی دانم با چه عقل و درایتی. نتوانستند حتی یک خط علیه ایران بگیرند. آمریکا در صحنه سیاسی در دنیا منزوی است.

وی همچنین در بخشی از سخنانش گفت: آمریکا سیاستهای اشتباه استفاده کرد ما نبودیم که از داعش حمایت کردیم آنها از تروریستها حمایت کردند و الان منزوی شدند.

آمریکا به دست خود خودش را منزوی کرده است

ظریف افزود: آمریکا به دست خود خودش را منزوی کرده است. برجام مستحکم بود و در آینده هم خواهید دید که مستحکم بود منافع ملی اجازه نداد فیلم بسازیم البته پول هم نداریم. مر‌دم سربلند هستند آنها را سرافکنده نشان ندهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آقای بولتون در سخنرانی برای منافقان گفت ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهیم دید و در ایران جشن خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: ترامپ از برجام یکباره خارج شد و سند خروج از برجام را روی دیوار اتاق خود زد زیرا این سند را سند پایان جمهوری اسلامی می‌دانست اما این پیش‌بینی غلط بود.

گروه منافقین جایگاهی در ایران ندارند

وزیر خارجه افزود: گروه منافقین جایگاهی در ایران ندارند اما امریکا بر اساس حرف چند پیرمرد که در اتاقی پشت کامپیوتر نشسته اند سیاست یک کشور را تبیین کردند؛ بر اساس حرف منافقین و ضد انقلاب این تفکر بر اندازی را تبیین و سیاست‌گذاری و طراحی کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: آتش بس و عقب نشینی، کلیشه‌ای در قطعنامه‌های شورای امنیت است اما در قطعنامه شورای امنیت درباره جنگ ایران و عراق این کلیشه رعایت نشد و حتی ظاهرسازی نیز نکردند.

محمد جواد ظریف  تصریح کرد: از ابتدای انقلاب مردم سیاستهای آمریکا را با دست خالی به شکست کشاندند.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: امسال هم انشاالله با حضور مردم در انتخابات یک بار دیگر ثابت خواهد شد سیاست‌های امریکا شکست خورده است.

ظریف تصریح کرد: مهم نیست که در انتخابات چه کسی پیروز شود مهم این است که ایران پیروز شود و آمریکا شکست بخورد.

انتخابات امسال و سال آینده برای ایران ارزش راهبردی دارد

وی اظهار داشت: انتخابات امسال و سال آینده برای ایران ارزش راهبردی دارد. در انتخابات سال ۹۲ آمریکایی‌ها خیال کرده بودند مردم با صندوق رأی قهر کردند و می‌گفتند مردم بعد از سال ۸۸ پای صندوق‌های رأی نخواهند آمد.

وی ادامه داد: امروز هم سیاست فشار حداکثری برای جدا کردن مردم از حاکمیت است، آمریکا احساس می‌کند از نظر سیاسی و میدانی شکست خورده است.

وزیر خارجه با اشاره به تشکیل جلسه شورای حکام گفت: آمریکا شورای حکام را تشکیل داد اما در این جلسه خودش منزوی شد. ابرقدرت جهان که همه متحدینش عضو شورای حکام بودن یک بیانیه یک خطی نتوانست از شورای حکام بگیرد.

وزیر امور خارجه گفت: برخی می‌گویند برجام استحکام نداشت به خاطر همین آمریکا زیر پا گذاشت اما برجام استحکام داشت. در آینده نیز مشخص می‌شود و البته اجازه نمی‌دهند فیلم بسازیم، پول هم نداریم.

وی افزود: آیا نفتا، اساسنامه یونسکو و کنوانسیون محیط زیست نیز محکم نبود. در همه توافقات در دنیا کلاه سر همه رفته بود، سیاست آمریکا سیاست یک جانبه گرایی است که به انزوای جهانی آمریکا انجامیده است.

کاهش تعهدات برجامی در شرایط قدرت انجام شد

وزیر خارجه تاکید کرد: کاهش تعهدات برجامی در شرایط قدرت انجام شد. جمهوری اسلامی یک واحد است که با رهنمودها و ارشادات مقام معظم رهبری در صحنه‌های مختلف حضور دارد.

آمریکا به خاطر شکست در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به تروریسم رو آورده است

وی گفت: آمریکا به خاطر شکست در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به تروریسم روی  آورده است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما در موضع قدرت قرار داریم در موضع ضعف نیستیم. آمریکایی‌ها حداکثر استفاده را از دلار می‌کنند.

ظریف افزود: اینستکس ممکن است برای ما هیچ ارزشی نداشته باشد اما یک ارزش دارد اینکه نزدیک‌ترین متحدین آمریکا آن را ایجاد کردند تا آمریکا را دور بزنند.

وی ادامه داد: یک بار دیگر ثابت می کنیم آمریکا نمی تواند کاری کند. وظیفه ما این است پشت مردم و پشت مقاومت مردم قایم نشویم، باید وظیفه خود را انجام دهیم و در خدمت مردم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *